Veselí nad Moravou Sport 24 / 05 / 2011

Házenkářky Veselí neproměnily mečbol, série se vrací do Prahy

Veselanky totiž nejprve v sobotu favorita z Prahy jasně přehrály, v neděli mu však již podlehly jednobrankovým rozdílem.
Veselí - Slavia Praha 31:26 (15:12)
Favorizované slávistky byly ve vedení jen v úvodních třinácti minutách prvního poločasu, když si dokázaly vypracovat jedno či dvoubrankový náskok. Domácí hráčky se však velmi rychle uklidnily a zejména díky střelám dravé Drotárové to byly naopak ony, kdo měl najednou navrch. Po změně stran se čekal silný nápor hostujícího celku, který přišel mezi 40. - 42. minutou, Slavii se podařilo snížit stav z 20:16 až na 20:19, na což reagoval domácí kouč Sabadka vybráním oddechového času. Ten opět napumpoval domácím energii, a tak za dalších pět minut mělo Veselí opět uklidňující tříbrankové vedení. Slávistky měly čím dál větší problémy prosadit se přes domácí obranu, a když už střela prošla, většinou ji dokázala zlikvidovat vynikající Černá v brance Veselí. Výsledkem bylo, že mezi 53. - 58. minutou střílelo jen domácí družstvo, které odskočilo až na 30:23, a bylo rozhodnuto. Sedmičky: 5/4:8/4. Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Diváci: 450. Stav série 2:1
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková – Romanová, Kratochvílová, Drotárová 7/1, Jandásková, Viniatynská 3, Tomečková 2, Chmelařová 6, Fleková 6/3, Kočí 5, Súkenníková 2. Korniichuk.
Veselí - Slavia Praha 21:22 (12:13)
Čtvrtý finálový zápas se hrál v neděli večer ve vyprodané veselské hale, která mohutně hnala domácí tým za ziskem mistrovského titulu. Většinou to však byly hostující hráčky, které si udržovaly menší náskok. Rozhodnutí zřejmě padlo v úvodu druhé půle, kterou domácí nezachytily a Slavia si vytvořila šestibrankový náskok. Veselanky v závěru vrhly všechny síly do útoku, ale srovnat se jim už nepodařilo. Sedmičky: 1/1:2/2. Vyloučení: 5:8. Rozhodčí: Manďák, Rudinský. Diváci: 550. Stav série 2:2
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 2, Jandásková, Viniatynská 1, Tomečková, Chmelařová 3, Fleková 9/1, Kočí 1, Súkenníková 5, Korniichuk.

autor: HYNEK ZDENĚK