Mistra vynesly v zubech

Sport 23 / 09 / 2009

Veselanky se s Michalovci nemazlily, Viniatynská s Chmelařovou řádily jako divé

Vytřít zrak nejlepšímu celku loňské sezony, přesně to se ve třetím kole interligy povedlo házenkářkám Veselí nad Moravou, které doma přivítaly Michalovce. Kdo čekal vyrovnanou partii, tomu spadla brada již po patnácti minutách hry, kdy svítilo na ukazateli 9:2 ve prospěch domácích.
Veselí - Michalovce 38:24
Veselanky oplatily Michalovcům loňskou porážku z posledního kola. Třebaže tehdy prohrály titul, nyní vše vrátily i s úroky a mistra vynesly v zubech s výpraskem.
Slovenky přijely oslabené o tři klíčové hráčky, což bylo znát. Než se k něčemu dostaly, už se dívaly na záda bleskurychlé Chmelařové, která je drtivým startem usadila k zemi. „Chmelařová je podle mě jedno z nejlepších křídel v interlize,“ chválil veselský expres kouč Peter Sabadka. Domácí tým šokoval nejen soupeře, ale i diváky, když po čtvrt hodině vedl o sedm branek. Krom dvou sedmiček pustila vynikající Černá první branku ze hry až v 17. minutě, což značilo bídnou potenci hostů. A zatímco Veselanky v čele s Chmelařovou sázely jeden gól za druhým, Michalovce se zmohly na pouhých šest tref za poločas.
Po změně stran zpřesnila vychýlenou mušku pivotmanka Viniatynská, která nadělila protivnicím i ukrajinské „kolegyni“ Šklaruk deset kousků na cestu domů. S přibývajícími minutami trochu polevila obrana, a tak Slovenky trošku zmírnily debakl, přesto prohrály rozdílem třídy.
Sedmičky: 3/2:6/6, vyloučení 3:5. Rozhodčí Horáček, Novotný, 300 diváků.
VESELÍ: Černá, D. Zvoničová, Sabaková - Kratochvílová, Velanová, Štěrbová 5, Jandásková, Viniatynska 10/2, Chmelařová 8, Fleková 5, Kočí 4, Gáborová 3, Súkenníková 3, Lukášová.

autor: LENKA HORÁKOVÁ