Mistřice vyplenily v derby Topolnou

Slovácko Sport 11 / 06 / 2015

OS A 12. kolo

Nedakonice B - Polešovice 2:1 (1:1)
Branky: 11. Lukašík D., 89. Dvouletý D. - 45. Korvas R. ŽK: 17. Kučera M., 63. Lukůvka M., 78. Balíček R. - 6. Korvas R., 23. Tringela J., 54. Svoboda O., 89. Martykán M.
Diváci: 88. Rozhodčí: Martin Fišera - Jaroslav Andrýsek (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
Nedakonice B: Ondřej M. - Ventrča J, Stupka J., Slezák V., Marek B. (59. Stanko J.), Lukůvka M., Lukašík D., Kučera M., Hyrák J., Čagánek R. (77. Bartošík J.), Balíček R. (79. Dvouletý D.).
Trenér: Jan Ondra.
Polešovice: Pavela M. - Tringela J. (38. Struha R.), Svoboda O., Stašek J. (65. Mangl R.), Martykán M., Kubiš M., Korvas R., Kordula T. (72. Hasoň D.), Hasoň J., Březina P., Běhávka J.
Trenér: Radek Svoboda.
Do pátečního derby nastoupili lépe domácí, kteří už v 11. minutě díky střele Lukašíka otevřeli skóre zápasu. Ve 29. minutě byla po faulu v pokutovém území nařízena penalta, ale hostující Martykán neproměnil. Polešovice se vyrovnání v první půli dočkaly a to v jejím samém závěru, kdy domácí obraně utekl Korvas 1:1. Ve druhé půli měly oba celky několik výrazných šancí na změnu stavu, ale oba brankáři měli svůj den a své týmy podrželi. V závěru zápasu se nakonec domácím podařilo strhnout vítězství na jejich stranu Dvouletému a k překvapení všech trefil pravý horní roh polešovické brány 2:1. Hostům chyběla největší opora Martin Černoch a na jejich hře to bylo znát.
Nejlepší hráči: David Dvouletý - Marek Pavela

Částkov - Huštěnovice 0:1 (0:1)
Branky: 32. Zlámalík R.
Diváci: 105.
Rozhodčí: Zdeněk Martinák - Petr Poslíšil (laik), Tomáš Holoubek (laik).
Částkov: Maňásek V. - Vlčnovský J., Veselý J., Pospíšil P., Novotný R., Martinec P., Hubáček L., Hink D., Haveta Petr, Flekač J., Kameník R.
Trenér: Jiří Veselý.
Huštěnovice: Kulhavý D. - Zlámalík R., Vaverka A., Tománek D., Straka P., Silný F., Puškáč L., Petrželka J., Hruboš Z. (88. Vašíčka M.), Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
Ač v dopoledním čase i tak za velkého vedra se hrálo utkání v Částkově. Do první šance se dostali domácí, ale Haveta hlavičkoval těsně vedle. Další šance si však nevytvářeli, scházela jim střelba na bránu. Ve 32. minutě zahrával Zlámalík rohový kop a míč k překvapení všech i samotného exekutora skončil v síti Částkova 0:1. Po inkasované brance domácí podnikli několik rychlých útoků, ale bez zakončení na bránu. V druhém poločase hráli hosté pozorně zezadu s nebezpečnými protiútoky. Puškáč, Zlámalík, Straka a další však nedokázali proměnit žádnou šanci, hlavičku Petrželky zastavila tyč, a jelikož domácí střelci byli s muškou také na štíru, skončilo utkání spravedlivým vítězstvím hostů 0:1.
Nejlepší hráči: Jiří Veselý - Aleš Vaverka

Kněžpole - Mařatice 2:1 (1:1)
Branky: 15. Otáhal D., 88. Kašný R. - 29. Šenk P. ŽK: 17. Otáhal D., 28. Flíbor D., 83. Matoušek M., 89. Brázdil J. - 31. Prekop D., 39. Zbořil S., 75. Mrva M. Diváci: 100.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Dalibor Jurásek (laik), Zbyněk Musil (laik).
Kněžpole: Hančík F. - Večeřa M., Remeš V., Otáhal D., Matoušek M., Malina T. (59. Hruboš L.), Hruboš P., Hančík D. (76. Kašný R.), Flíbor D. (61. Kašný P.), Brázdil O., Brázdil J.
Trenér: Filip Hančík.
Mařatice: Kuriál R. - Zbořil S. (68. Matoušek O.), Vyorálek D., Tyl V., Širůčka M., Šenk P. (80. Kuchař R.), Prekop D. (46. Mrva M.), Lžičář M., Kubíček P. (49. Lukašík A.), Janků A., Bída L.
Trenér: Milan Surový.
Hrálo se vyrovnané utkání. Hosté byli ze začátku utkání lepším mužstvem, avšak paradoxně obdrželi z rychlého protiútoku gól v 15. minutě, který po pěkné narážečce uklidil k tyči Otáhal D. Poté se hra vyrovnala a hosté srovnali skóre ve 29. minutě překrásnou střelou z pětadvaceti metrů do šibenice domácí branky. Utkání se vyvíjelo tak, že remíza by byla spravedlivá, ale domácí v 88. minutě po nedorozumění hostující obrany vsítili rozhodující branku. Nutno na závěr podotknout, že karty byly udělovány vesměs za nesportovní chování. Pro hosty byla porážka krutá.
Nejlepší hráči: Petr Hruboš - Petr Šenk

Uh. Ostroh - Kostelany n. M. 5:1 (2:0)
Branky: 4., 67. Jurčeka J., 35., 65. Procházka Z., 83. Nováček T. - 54. Marek D.
ŽK: 65. Mojžíš Jo. (Kostelany n. M.). Diváci: 80.
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Jakub Uřičář (laik), Jaroslav Vávra (laik).
Uh. Ostroh: Hudeček J. - Šišpera F. (46. Kovařík M.), Procházka Z., Pavlas Z. (68. Nováček T.), Mrkva T., Lopata M. (40. Durna M.), Kusák R. (28. Smějsa V.), Kovařík F., Jurčeka J., Hlůšek Š., Čápek J. (68. Blažek J.).
Trenér: Luděk Jurčeka.
Kostelany n. M.: Koryčánek V. - Vávra M. (68. Procházka L.), Šimík D., Plevák L., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D. (70. Facalka P.), Chmelař D., Horký L., Facalka R.
Trenér: Martin Vávra.
Do utkání lépe vstoupili domácí a již ve 4. minutě se dokázal střelecky prosadit Jurčeka. Ve 35. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, když rychlý brejk dokázal využít Procházka a stanovil poločasový výsledek na 2:0. Do úvodu druhého poločasu lépe vstoupili hosté, kteří si vytvořili pár příležitosí a jednu z nich dokázali využít, a to v 54. minutě Marek snížil na 2:1. V 65. minutě domácí znovu udeřili, když po rychlém brejku zvýšil Procházka na 3:1. O dvě minuty později zvýšili domácí již na 4:1, když Procházka nahrával a střídající Jurčeka nedal Koryčánkovi šanci. V 83. minutě domácí udeřili popáté, když střídající Nováček utekl hostující obraně a pohodlně ukončil na 5:1.
Nejlepší hráči: Jan Hudeček - Julius Mojžíš

Topolná - Mistřice 1:5 (1:1)
Branky: 36. Foltýn M. - 40., 58. Blaha J., 47., 89. Engler I., 78. Šnajdar M.
ŽK: 58. Bilavčík J. (Mistřice). Diváci: 150.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Cyprian Blaho (laik), Jiří Huňka (laik).
Topolná: Rosík T. (79. Kačmar D.)- Zelinka M., Vašťák R., Stuchlík M. (46. Stuchlík M.), Rozsypálek P. (25. Foltýn M.), Pavlica A., Ostrožík D. (62. Viceník R.), Hoferek O., Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn J.
Trenér: Miroslav Stuchlík.
Mistřice: Engler M. - Špičák M., Šnajdar M., Lapčík V. (81. Sklenář P.), Krupa J., Jurda M. (76. Janečka J.), Huňka M., Engler I., Blaha J., Bilavčík M., Bilavčík J.
Trenér: Jaromír Vašek.
Utkání bylo oboustranně velmi dobré úrovně, šance byly na obou stranách. Ve 14. minutě domácí Hoferek nastřelil břevno. I hosté několikrát prověřili aktivitu domácího brankáře. Ve 36. minutě se domácí ujali vedení brankou Miroslava Foltýna - 1:0. Ve 40. minutě hosté vyrovnali, když si na Bilavčíkův centr naběhl Blaha a srovnal na 1:1. Ve druhém poločase hosté předčili domácí po všech stránkách. Ve 47. minutě Šnajdar nahrál Englerovi a hosté vedli 1:2. V 57. minutě domácí nevyužili šanci ke vstřelení branky a naopak hosté z protiútoku Blahou zvýšili na 1:3. V 78. minutě Šnajdar dělovkou vstřelil čtvrtý gól hostí. V 89. minutě Engler upravil na konečných 1:5.
Nejlepší hráči: Martin Zelinka - Miroslav Šnajdar

Vážany - Tupesy 1:0 (0:0)
Branky: 80. Vaculík A.
ŽK: 64. Gotwald J. - 16. Burda T., 76. Šmatelka J. Diváci: 40.
Rozhodčí: Ondřej Píža - Miroslav Mudrák (laik), Vít Uhlíř (laik).
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A., Soustružník M. (46. Ryška S.), Pavlíček M., Panasko K., Měšťánek R., Krys R., Kotek R. (85. Jordán L.), Janík Z., Gotwald J. (90. Čevora O.), Bernatík T.
Trenér: David Sklenka.
Tupesy: Madzia D. - Žaluda R. (58. Polášek P.), Vávra P. (61. Polášek B.), Šmatelka J., Molek S., Mikula F., Hruška J., Fránek M., Bureš R., Burda T., Bílka J.
Trenér: František Mikula.
Oba dva týmy nastoupili za velmi vysokých teplot a celý zápas hráli velmi vyrovnanou hru, kdy jeden útok střídal druhý a hra se neustále přesouvala od jedné branky k druhé. Nejblíže k prvnímu gólu byli hosté ve 37. minutě, kdy domácí gólman prudkou střelu vyrazil. Druhý poločas začali aktivněji domácí, když ve 48. minutě mohl zvrátit stav utkání domácí kapitán Vaculík, když unikl na hranici pokutového území hostující obraně a z osmi metrů vystřelil na bránu, ale tuto prudkou střelu hostující gólman doslova vyškrábl konečky svých prstů pryč. Jediný gól utkání padl v 80. minutě, kdy si hostující obrana neuhlídala domácího kapitána Vaculíka a ten se dostal k nacentrovanému míči od svého spoluhráče a ze středu pokutového území poslal míč k pravé tyči.
Nejlepší hráči: Ondřej Šoustek - Dominik Madzia