Mistrovský hattrick Kadlečíka

Mistrovský hattrick Kadlečíka
Zlámanec Sport 25 / 12 / 2015

Závodní talent ze Zlámance nemá konkurenci

Jedenáctiletý autokrosový závodník Martin Kadlečík ze Zlámance je k neporažení. Velký talent automobilového sportu získal třetí domácí mistrovský titul v řadě, celkově pak čtvrtý. A navrch přidal i prvenství v  seriálu Pohár sponzorů!
Školák ze Zlámance vyhrál pět ze sedmi závodů mistrovství republiky. „Bojovalo se až do posledního závodu, ve kterém  se o prvenství přetahoval s největšími konkurenty. Jelikož nemáme nejlepší auto, všechno záleží na jeho jezdeckém umění. Jeho největší předností je jezdecký styl, který je hodně odlišný od všech ostatních jezdců. Martin totiž umí dobře předjíždět a poradí si v každé situaci. I přesto, že jezdí nejkratší dobu, je perfektně vyježděný,“ říká pyšný táta Jaromír Kadlečík. Jeho synovi se většinou nedaří starty, po kterých figuruje na třetí, čtvrté pozici. Ale jezdeckými schopnostmi se vždy probojuje až na špici. „Žádné vítězství nikdy nebylo zadarmo, vždy se o to musel poprat,“ doplňuje otec.
Letošní sezona byla pro Martina Kadlečíka v kategorii do 250 ccm a s výkonem motoru 55 koní poslední. Od příští „přestupuje“ mezi juniory, kde už je konkurence opravdu velká. Kategorii jezdí borci od 12 do 21 let a i auta jsou daleko silnější. A jelikož talent ze Zlámance nemá kde trénovat, tak do závodů nastupuje bez tréninku… „Ze začátku moc velké cíle mít nebudeme, spíš bude kluk sbírat zkušenosti. Hlavní ale budou finance, kterých není nikdy dost,  a autokros je hodně náročný,“ dodal Jaromír Kadlečík.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace