Mizérii Strání neutnuly ani hody

Strání Sport 12 / 09 / 2021

Ani hodová sobota neukončila mizérii divizních fotbalistů FC Strání. Od další porážky je zachránily pevné nervy Filipa Hruboše, který v 52. minutě proměnil pokutový kop. Soubor kouče Erika Laca tak zůstává nadále poslední.

STRÁNÍ - Hranice 1:1

Severomoravané na Zelničkách potvrdili, že nejsou třetí v tabulce náhodou. V první půli měli více ze hry a taky ve 26. minutě otevřeli zápasový účet. Domácí totiž působili zakřiknutým dojmem, nohy jim svazovala nervozita z nutnosti bodovat. Obraz hry se změnil až po přestávce, kdy Řihák a spol. zařadili vyšší rychlostní stupeň. Vítr do plachet jim navíc vnesla situace z 52. minuty, kdy sudí odpískal pokutový kop, který chladnokrevně proměnil Hruboš.

Třebaže gól zapůsobil na domácí jako psychická vzpruha, do dalších stoprocentních šancí se už nedostali. To na druhé straně Hranice měly k tříbodové trefě blíže, ale zformovaná obrana nebo brankář Čubík nebezpečí vždy zažehnali.

Za týden se Strání opět představí vlastním fanouškům, v neděli od 15.30 hostí druhý HFK Olomouc. Branka: Hruboš z pen. Poločas 0:0.

STRÁNÍ:  Čubík - Holík, Řihák, O. Čaňo (56. Sedláček), Leskovjan - Hnilo (56. Palík), Silnica, Horňák, Spáčil (67. Kolaja), Jahoda - Hruboš.