Mladé Broďany táhne kapitán Tomáš Zálešák

Uherský Brod Sport 27 / 10 / 2011

Stoprocentní úspěšnost si na prahu nové sezony připsali basketbalisté Spartaku Uherský Brod U15. Jelikož si úvodní dvojzápas s Kroměříží odložili kvůli pouti, čekal je s Hanáky hned víkendový čtyřboj. A ani v jednom duelu Zálešák a spol. nezaváhali.
Broďané soupeře deklasovali celkovým skóre 276:166, když střeleckou káru táhl 193 centimetrů vysoký kapitán týmu Tomáš Zálešák. Do kroměřížské obroučky nasázel úctyhodných 95 bodů. Spartak se hnal za výsledkem především na domácí palubovce, kde soupeře rozložil v první, respektive třetí čtvrtině, a radoval se z pohodlných výher 84:37 a 80:67. A kdyby v prvním zápase domácí nepolevili v agresivitě a v obranném doskoku, možná docílili i stovky.
Odveta na kroměřížské palubovce byla o poznání složitější. Broďané totiž pokaždé odehráli jen „tři čtvrtiny“. V první se totiž ještě jakoby poznávali... Ale pak už se vrátili do domácích kolejí a soupeře znovu dvakrát pokořili (58:34, 54:28). Body: Zálešák 95, K. Lečbych 72, Kocian 33, M. Lečbych 32, Vavrys 22, Urbánek 11, Krejčiřík 6, Havlík 2, Andrýsek 2.