Mládež: Na trůn usedli leváci

Mládež: Na trůn usedli leváci
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 23 / 11 / 2011

Jejich střelecká potence je obdivuhodná. Když se blíží k velkému vápnu, soupeřova obrana vyhlašuje stav nejvyššího ohrožení. Ale ani včasný signál je od pohromy neuchrání. Čtrnáctiletý Václav Ondřej i o čtyři roky starší Jiří Velecký jsou totiž k neudržení a naprosto zaslouženě si vystříleli křišťálovou kopačku v mládežnických kategoriích.
Čepoval i desítku
Václav Ondřej hájí barvy Šumic v okresním přeboru, v osmi vystoupeních nasázel do brány 33 gólů, tudíž se pyšní úctyhodným průměrem 4,1 gólu na zápas! A není bez zajímavosti, že zařídil 60 procent gólů svého týmu, který přezimuje v čele soutěže. Největší ofenzivní představení předvedl proti Ostrožské Lhotě, které při kanonádě 17:0 sám načepoval „desítku“. „Fotbal hraju od šesti let, góly střílím hlavně levou. Rád bych si někdy zahrál za Slovácko,“ přeje si talentovaný klučina, jehož vzorem jsou Christiano Ronaldo a Tomáš Rosický. Ondřejovi se přání může splnit. Vždyť premiérový žákovský vítěz Křišťálové kopačky Marek Stojaspal z Jarošova už je v týmu Slovácka U16.

Střílející čahoun
Dorosteneckým kanonýrem okresních trávníků je Jiří Velecký z Bánova, který má v levé noze doslova dynamit. Vymést z dvaceti metrů šibenici pro něj není žádný problém. Na kontě má 31 gólů, které nasbíral v 11 duelech, což představuje průměr 2,81 branky na zápas. Jeho rekordní zápis? Sedm gólů do sítě Březolup při vítězství 8:1. „Podzim mi opravdu vyšel, ale je to i zásluha spoluhráčů, kteří na mě hodně hrají,“ říká Velecký, který v šestnáctce soupeře těží ze své výšky. Měří totiž 197 centimetrů. I proto si většinou vykoleduje osobku. Že by ale pálil ostrými vyloženě hlavou, to ne. „Je to asi tak půl na půl s levačkou,“ usmívá se. Čahoun z Bánova už okusil i chuť mužského fotbalu, v dresu „áčka“ dokonce nastřílel pět gólů. I přesto nemá hlavu v oblacích. „Když se dostanu do Slovácka, budu maximálně spokojený. Ale fakt nevím,“ reaguje Velecký. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace