Mladíci spalovali šance

Uherský Brod Sport 19 / 11 / 2015

Kdyby divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod zvítězili ve Žďáru nad Sázavou 5:2, nikdo by se asi nedivil. Jenže mladičký útočný tandem Michalec, Jaroněk, který má dohromady 36 let, selhal v koncovce. A pak přišly dvě hrubé chyby zadáků, které tým z Vysočiny nemilosrdně ztrestal...

Žďár n/Sázavou - Uh. Brod 2:1
„Jaroněk s Michalcem měli na kopačce pět šest vyložených šancí, jenže proměnili pouze jedinou. Ve finální fázi zkrátka doplatili na nedostatek zkušeností. Kdyby byl na jejich místě nějaký ostřílený bombarďák, vezeme si tři body. Ale tím nechci jejich výkon degradovat, byla to vlastně jediná kaňka,“ posteskl si František Ondrůšek, kouč Uherského Brodu.
Jeho armáda vyrukovala na soupeře s otevřeným hledím, tlačila se do šestnáctky, ale ani jednu z úvodních šancí nevyužila. Když už byl domácí gólman Jícha překonán, střelu Michalce zastavila tyč. A ve 32. minutě přišel trest. Stopeři zaspali při standardní situaci a Berky pohodlně otevřel skóre zápasu. To už na hřišti chyběl levý obránce Nevařil, který si natáhl stehenní úpon.
Borci od Olšavy si pak protáhli přestávku a po dalším kiksu v obraně už ve 47. minutě podruhé kapitulovali. Ani za stavu 0:2 však nerezignovali, přidali a v 71. minutě byli odměněni. Večeřa našel ve vápně Jaroňka, který z voleje placírkou zametl míč do sítě. „Na začátku akce byl střídající Hruboš, který naši hru výrazně oživil. Bohužel, další gól už nepřišel,“ litoval zbytečné porážky Ondrůšek.
Uherský Brod tak přezimuje na 3. místě s 26 body, což je oproti předchozím divizním putováním diametrálně odlišná situace. Kouč přesto o spokojenosti nehovoří. „Kdybychom měli o deset bodů víc, tak snad. Ale aspoň máme relativní klid na práci, která nás v zimní přestávce čeká,“ reagoval Ondrůšek. Branka: Jaroněk. Poločas 1:0.
UH. BROD: Kohoutek - Nevařil (29. Sedláček), Vrága, M. David, Kúdela - Večeřa, Šálek (61. Hruboš), R. David, Dolina - Michalec, Jaroněk.