Mlčocha čeká Světový pohár!

Ostrožská Nová Ves Sport 12 / 05 / 2016

Bravo! Kajakář Jakub Mlčoch z Ostrožské Nové Vsi pojede na Světový pohár. O místo v reprezentačním čtyřkajaku si řekl na nominačním závodě v Račicích, kde obsadil v kategorii do 23 let čtvrté místo na dvousetmetrové trati. Zbylá želízka od Kunovské tabule mají šanci ještě v červnu.
Martin Mach měl na račickém kanále smůlu, když vždy obsadil až nenominační místa. Na dvoustovce byl pátý, pětistovce sedmý a kilometru šestý, vždy mezi závodníky do 23 let.
Zklamáním je vystoupení kanoisty Davida Janíka, který nebyl ve své kůži.
„Když má formu, dokáže zajet daleko lépe. Ani na jedné ze čtyř tratí neskončil na stupních vítězů, maximem bylo čtvrté a páté místo na dvoustovce,“ posteskl si malinko Vít Pjajčík, novoveský lodivod, kterého naopak příjemně překvapil Jiří Zalubil. „Jelikož ve startovním poli patřil k nejmladším, stříbro na dvou kilometrech a druhé a třetí místo na poloviční trati je výborný výsledek,“ zdůraznil Pjajčík. Pro Janíka i Zalubila šlo však pouze o testování výkonnosti, tudíž výsledky nejsou podstatné.
Za klíčové Pjajčík považuje červnové kontrolní závody v Račicích, kdy se pojede o nominaci na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v bulharském Plovdivu (14.-17. července).
„Šanci mají všichni čtyři, uvidíme. Postup na evropský šampionát je samozřejmě možností, jak se nominovat i na mistrovství světa,“ zdůraznil novoveský lodivod, podle kterého se pro Janíka ještě rýsuje možnost startu na mistrovství světa i Evropy v maratonu.