Mojžíš oslavil dceru hattrickem

Slovácko Sport 23 / 08 / 2012

Okresní přebor 2. kolo

Hluk B - Břestek 2:4 (1:1)
Branky: 28., 46. Hanák R. - 24. Frühauf R., 56. Plevák L., 75. Lahola I., 90. Sonntag P.
ŽK: 49. Klabačka J., 55. Janča P. - 78. Vojtěšek J., 82. Čagánek P.
Diváci: 30.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Josef Zámečník, Karel Vaculík (laik).
Hluk B: Horák T. - Žajdlík O., Loutocký E., Klabačka J., Janča P., Horák Z., Hanák R., Bachánek O., Marek V., Olexa M. (78. Machala J.), Gál T. Trenér: Vlastimil Marek.
Břestek: Martinák R. - Vojtěšek J., Vojtek Z., Sonntag P., Plevák L., Lahola I., Kříž Jar., Kříž Jan, Frühauf R., Dvořáček R., Čagánek P. Trenér: Petr Sonntag.
Utkání zahájili aktivněji hosté. Ti měli v 10. a 11. minutě dvě tutové šance, které však neproměnili, branky se dočkali až ve 24. minutě, kdy nádhernou uličkou našel Sonntag Frühaufa a ten sám proti brankáři s přehledem proměnil - 0:1. Domácí za čtyři minuty vyrovnali Hanákem a utkání dostalo znovu lepší herní náboj. Do druhé půle nastoupili lépe domácí, kteří Hanákem prostřelili hostujícího gólmana - 2:1. Od této chvíle břestečtí zvýšili úsilí a pohyb a zcela ovládli hru. Nejprve Plevák prošel mezi obránci a podél brankáře vyrovnal. V 75. minutě nacentroval Vojtěšek do pokutového území a tam si naběhl Lahola a hlavou skóroval. Obrat dokončil v 90. minutě hrající trenér Sonntag, který si na malém vápně skvěle zpracoval míč a s přehledem upravil na 2:4.
Nejlepší hráči: Roman Hanák - Petr Sonntag

Kostelany n. M. - Košíky 5:4 (3:1)
Branky: 9. (p), 12., 79. Mojžíš Ju., 42. Mojžíš Jo., 57. Němec M. - 19. Poháněl J., 48. Fedor J., 65. Ovsík J., 70. Ovsík M.
ŽK: 9. Ondruch A., 76. Fedor J., 88. Přílučík L., 88. Poháněl J. (Košíky).
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Josef Chramcov, Josef Rychlík.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra V., Šimík D., Panáček R. (90. Procházka L.), Němec M. (83. Facalka R.), Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Mikulčík P. (64. Dvouletý R.), Marek D., Chmelař D., Horký L. Trenér: Martin Vávra.
Košíky: Ondruch A. - Šlechta Z., Přílučík L., Poháněl K. (46. Surovec M., 71. Mucha P.), Poháněl J., Ovsík M., Ovsík J., Němeček L. (84. Janováč Z.), Mařák P., Fedor J., Bémer Z.
Trenér: Neuveden.
Už v 9. minutě faulovaný Julius Mojžíš otevřel skóre z pokutového kopu - 1:0. Ten samý hráč zvýšil o tři minuty později po nádherné akci na 2:0. Pak se ke slovu dostali hosté, a v 19. minutě po pěkné kombinační akci snížil Poháněl na 2:1. Těsně před koncem prvního poločasu se o slovo přihlásil i Josef Mojžíš, který zvýšil ve 42. minutě na 3:1. Do druhého poločasu vykročili lépe hosté, kteří ve 48. minutě snížili Fedorem na 3:2. O pár minut později však domácí Němec utekl po křídle a zvýšil na 4:2. Hosté se nenechali zahanbit a v 65. minutě snížili Ovsíkem J. na 4:3. Domácí byli mírně zaskočeni, a tak o 5 minut později pro změnu Ovsík M. srovnal na 4:4. Ke konci utkání domácí zahodili několik tutových šancí. V 79. minutě se Julius Mojžíš stal autorem hattricku, kterým oslavil narození své dcerky a stanovil tak konečný výsledek utkání na 5:4.
Nejlepší hráči: Julius Mojžíš - Jiří Ovsík

Kudlovice - Šumice 2:1 (1:1)
Branky: 33., 58. (p) Hložný Š. - 41. Kelíšek M.
ŽK: 74. Ježek P. ml., 85. Klajn P. - 5. Kandrnál M., 80. Vykydal M.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Antonín Janošek (laik), Václav Marek (laik).
Kudlovice: Grebeníček J. - Vaculík M. (86. Gabriel J.), Mikulík L., Kraváček L., Klajn P., Hložný Š. (89. Ježek P. st.), Grebeníček O., Bohun P., Bělíček K., Ježek P. ml. (78. Štulíř M.). Trenér: Petr Ježek st.
Šumice: Šidlo M. - Žampach V., Žampach J., Žampach J., Vykydal M., Šmíd L., Pilka S. (85. Hudeček J.), Pilka I., Kunovský R., Kelíšek M. (58. Šaloušek D.), Kandrnál M. (65. Valášek P.). Trenér: Josef Janíček.
V Kudlovicích se představila mužstva, která ještě v loňské sezoně hrála o patro výš. Jako první zahrozili domácí, ale Hložný hlavou netrefil odkrytou bránu hostí. Hosté poté převzali iniciativu, měli míč častěji na svých kopačkách, ale paradoxně z rychlého brejku inkasovali jako první, když Hložný doklepl míč za záda bezmocného gólmana. Šumicím se podařilo skórovat po pěkné kolmici, kdy si zaběhl za záda domácích obránců Kelíšek a srovnal. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, ovšem ani jedno mužstvo si nevypracovalo žádnou gólovku. V 58. minutě byl ve vápně faulován Grebeníček a Hložný poslal domácí do vedení na 2:1. Hosté po inkasované brance zvýšili obrátky, ale kromě jednoho stříleného centru si žádnou šanci nevypracovali. Do otevřené obrany se gólově neprosadili ani domácí a tak utkání skončilo vítězstvím Kudlovic.
Nejlepší hráči: Ondřej Grebeníček - Libor Šmíd

Kunovice - Nezdenice 5:0 (2:0)
Branky: 33., 46. Brim O., 19. Střelec T., 51. Petřek V., 88. Škrášek D.
ŽK: 40. Petřek V., 44. Brim O., 85. David T. - 42. Skočovský D.
Diváci: 210.
Rozhodčí: Michal Kubíček (7,9) - Petr Žlábek (8), Zdeněk Černý (laik).
Delegát utkání: Radek Vlček.
Kunovice: Noha J. - Šebák O. (69. Škrášek D.), Střelec T., Sklenář J., Petřek V., Kučera M., Hřibňák M. (55. Brim M.), David T., Černý L., Brim O. (52. Lahodný J.), Baný J. Trenér: Dušan Klvaňa.
Nezdenice: Malaska T. - Valter L., Uličník J., Šašinka O., Sviták P. (81. Jančařík J.), Skočovský D., Mikliš M., Kukuča L. (69. Vaculín F.), Krčma L., Kolínek L., Kociňák J. Trenér: Lubomír Valter.
Na kunovické Bělince viděli diváci pět branek. Už od začátku ukazovala obě mužstva svou kvalitu, ale byli to domácí, kteří ji dokázali přetavit v góly. Už v 19. minutě po chybě hostující obrany otevřel skóre zápasu Střelec. Ve 33. minutě domácí zahrozili podruhé. Ondřej Brim na malém vápně obehrál nejprve stopera, kličkou si položil gólmana a do prázdné branky zvyšoval na 2:0. Tentýž hráč hned po rozehrání druhé půle dostal míč a pěknou střelou hlavou z malého vápna do protipohybu gólmana upravil na 3:0. Od této chvíle kunovičtí hosty téměř k ničemu nepustili. V 51. minutě zaznamenal čtvrtou branku hlavou Petřek. Gólový účet uzavřel Škrášek v 88. minutě, kdy dorážel míč do prázdné brány a byla to i jeho první branka za muže.
Nejlepší hráči: Ondřej Brim - Lubomír Valter

Slovácko C - Drslavice 1:0 (1:0)
Branky: 43. Sanchéz F.
ŽK: 76. Blažek R. - 56. Mikulinec R., 62. Kňazeje T.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Pavel Škrabal, Roman Měrka (laik).
Slovácko C: Chvojka P. - Žůrek A. (74. Heger D.), Zemánek J., Sanchéz F. (56. Remeš M.), Paška L., Mikulášek R., Huráb J., Bučák M. (61. Huráb L.), Blažek T., Blažek R., Mareček M. Trenér: Ladislav Pochylý.
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Vidrman T., Vacula P. (46. Ševčík P.), Šobáň J., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Machálek I., Kňazeje T. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Utkání začalo oboustranně opatrně. Hrálo se většinou na jedné polovině hrací plochy. V 17. minutě domácí brankář Chvojka nakopl dlouhý míč, na který si naběhl Bučák, ale brankáře se mu překonat nepodařilo. Ve 43. minutě opět domácí brankář vykopl dlouhý míč na Bučáka, ten přihrál Sanchézovi, který střelil první branku domácích. Ve druhém poločase Sanchéz vystihl přihrávku mezi obránci hostí, ale překonat brankáře se mu nepodařilo. Domácí mužstvo hrálo na udržení výsledku a hostům se nepodařilo překonat výborně chytajícího brankáře Chvojku, a proto domácí zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráči: Martin Mareček - Martin Hroch

Vlčnov - Mařatice 4:0 (2:0)
Branky: 28. Bída I., 33. Bartošek J., 52. Miroš J., 65. Palinek J.
ŽK: 55. Bída I., 64. Miroš J. - 34. Kroča M.
Rozhodčí: Roman Bednář - Josef Masař, Volodymyr Korolovych.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Palinek J., Miroš J., Mikulec K., Koníček J. (82. Podškubka D.), Kameník J., Hlahůlek M., Fibichr J. (86. Flašar J.), Bída I., Bartošek J. Trenér: Vít Bělohlávek.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S. (70. Měrka R.), Vyorálek D. (46. Kubíček P.), Širůčka M., Prekop D. (75. Ižo F.), Mrva M., Kroča M., Janků A., Bída L, Andrýsek M. Trenér: Jan Kuzma.
Utkání začalo ve svižném tempu. A první půl hodinu bylo vyrovnané. Do větších šancí se dostávali hosté, ale obrat v utkání nastal ve 28. minutě, kdy střelu z přímého volného kopu lehce tečoval Bída a míč skončil u pravé tyče - 1:0. Tentýž hráč ve 33. minutě vybojoval míč v pokutovém území a přihrál nabíhajícímu Bartoškovi, který se z 18 metrů nemýlil - 2:0. Za stavu 2:0 se šlo do šaten. Druhý poločas se snažili hosté s výsledkem něco udělat, ale často chybovali, čehož využívali domácí k rychlým a nebezpečným brejkům. Konkrétně domácí Miroš šel pětkrát sám na bránu. Tento hráč však proměnil pouze jeden brejk, a to v 55. minutě. Konečný výsledek uzavřel po rohovém kopu Palinek - 4:0. Dále se utkání jen dohrávalo a čekalo se na konec hry.
Nejlepší hráči: Miroslav Hlahůlek - Jakub Zedek