MOL Cup: Povinné vítězství

Uherské Hradiště Sport 26 / 09 / 2021

Splnili povinnost. Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko postoupili do osmifinále MOL Cupu, když potvrdili roli favorita na půdě třetiligových Zbuzan. Mezi nejlepší šestnáctku je nasměroval už po 15 sekundách hry Michal Kohút.

Zbuzany - SLOVÁCKO 1:2

Slovácko mělo parádní start, když hned z prvního útoku otevřelo skóre. Kalabiška zatáhl míč po křídle, jeho centr ještě prodloužil Sadílek ke Kohútovi, na jehož technickou střelu gólman Soukup nedosáhl. Hosty rychlý gól uklidnil, drželi míč a vytvářeli si i šance, jenže dvakrát jim pokazila radost gólová konstrukce, která zvonila po hlavičce Kalabišky a ráně Sadílka. Pojistku tak zařídil až ve 43. minutě Jurečka. Ještě předtím se radovali i domácí, ale jejich trefu rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu.

I ve druhém poločase si Slovácko drželo územní převahu, ale růžky už vystrkovali i domácí, kteří se nakonec v 65. minut dočkali snížení. Zbuzany gól pokropil živou vodou, ale další šance si prakticky nevypracovaly. To na druhé straně měli nabito Petržela, Šašinka i Divíšek, ale první dvě střely vychytal brankář a třetí minula zařízení. Branky: Kohút, Jurečka. Poločas 0:2.

SLOVÁCKO: Bajza - Tomič, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (60. Divíšek) - Navrátil (60. Petržela), Mareček (60. Holzer), Havlík, Sadílek, Kohút (89. Cicilia) - Jurečka (60. Šašinka).