MOL liga zůstala jen snem, baráž ovládl Zlín

Kunovice Sport 02 / 06 / 2022

Házenkářky SHK Kunovice brány mezinárodní MOL ligy neodemkly, v baráži se poklonily Zlínu a zůstávají v prvoligové společnosti. Svěřenkám kouče Tomáše Wowry citelně chyběla spojka Lucie Fleková, která podle barážových pravidel nemohla nastoupit.

Zlín - KUNOVICE 39:18

Kunovjanky držely krok jen osm minut, kdy na ukazateli skóre svítily dvě pětky. Favorizovaný Zlín se uklidnil následující čtyřbrankovou šňůrou a prokázal větší herní jistotu. I přesto se Fiurášková a spol. ještě třikrát přiblížily na rozdíl tří branek, ale závěrečnou pasáž první půle prohrály 2:9 a nebylo co řešit.

Druhý poločas už zvrat nepřinesl. Zlínské hráčky totiž na každou inkasovanou branku odpověděly dvěma třemi přesnými zásahy a jejich náskok tak utěšeně narůstal. Osm minut před koncem vedly poprvé o 20 branek (35:15). Výsledek je pro Kunovice krutý, ale rozdíl mezi týmy markantní. Páteční odveta se tak proměnila ve formalitu. Poločas 20:10.

KUNOVICE: Žáková, Vojtěšková - Králová 4, Kutálková 1, Zálešáková 1, Měsíčková, Hvozdovičová 4, Knotová, Vašíčková 3, Polášková 1, Fiurášková 4/2.

KUNOVICE - Zlín 22:25

Když na ukazateli skóre svítil v 10. minutě stav 0:8, změnila se odveta definitivně ve formalitu. Kunovjanky se trošku zmátořily až v závěru prvního poločasu, kdy se tříbrankovou šňůrou dotáhly na rozdíl čtyř branek. Po přestávce však ještě zabraly a v závěru zápas zdramatizovaly. V 52. minutě už prohrávaly jen 21:22 a fanoušci je hnali za vítěznou rozlučkou. Finiš ale patřil Zlínu. Poločas 9:13.

KUNOVICE: Žáková 1 - Vojtěšková 4, Králová, Popelková 1, Kutálková 2, Zálešáková 3, Měsíčková, Hvozdovičová, Knotová 1, Vašíčková 4, Polášková 1, Fiurášková 5/4.