Moskvu má na dosah

Ostrožská Nová Ves Sport 14 / 06 / 2010

Kajakář Martin Mach v Račicích řádil na deblkajaku s Dostálem

Kajakář Martin Mach z Ostrožské Nové Vsi se opět o krůček přiblížil nominaci na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Moskvě. V Račicích si totiž na deblkajaku společně s neporaženým Josefem Dostálem z KVS Praha dojel pro vítězství na kilometrové i poloviční trati.
„Dvojnásobné vítězství Martina skutečně posunulo blíže k vysněnému startu na moskevském šampionátu. Záleží však, jaké závody si na Evropě vybere jeho deblový kolega,“ poznamenal Vít Pjajčík, novoveský lodivod. Mach se třikrát probojoval do finále i v singlkajaku, na kilometru byl šestý a na pětistovce čtvrtý.
Společně s největší hvězdou týmu na račickém kanále závodili i další vodáci ze Slovácka. Stejně jako u juniorů šlo i v žactvu a dorostu o další pohárové body, které jsou důležité pro případné zařazení do státem dotovaného Sportovního centra mládeže. Dorostenec Filip Nikl po tréninkovém výpadku nečekal zázraky, na kilometru i pětistovce mu finále A uteklo, ale v béčku si spravil chuť. Pětistovku vyhrál (celkově 10.) a na dvojnásobné trati byl druhý (11.). S pražským Adamem Roudnickým pak dojel na deblkajaku osmý na kilometru a na poloviční trati si o příčku polepšil.
Karla Zalubilová se v individuálním startu na pětistovce dočkala v dosavadní žákovské kariéře asi nejlepšího výsledku. Páté místo pro ni znamená zisk cenných bodů. „Odstup od medailových pozic je navíc pro čtrnáctiletou závodnici z Mařatic motivující do další práce,“ chválí naději Pjajčík. Kateřina Pjajčíková byla na pětistovce čtvrtá. „Od bronzu ji dělily jen dvě desetiny sekundy,“ posteskl si táta a trenér v jedné osobě Vít Pjajčík. Zalubilová s Pjajčíkovou se však společně dočkaly cenného kovu na deblkajaku, když napůlkilometru obsadily druhé místo. Pjajčíková pak přidala bronz na dvoustovce, Zalubilová dojela osmá.
Stříbrná medaile se houpala i na krku dorostenky Kláry Silnicové, která se úspěchu dočkala na deblkajaku společně s jabloneckou Petrovičovou. V singlkajaku pak dojela pátá na 500 m a sedmá na 200 i 1000 metrech.
Zbylé výsledky Novoveských, žáci - K1 500 m: 14. Jakub Mlčoch, Jakub Mazur a Michal Girašek nepostoupili z rozjížděk, K1 1000: 16. Jakub Mlčoch.

autor: vp, ceh