Mrlík zachoval pevné nervy a zajistil výhru

Uherský Brod Sport 23 / 12 / 2015

Dva trestné hody Miroslava Mrlíka sedm sekund před koncem zápasu rozhodly o vítězství basketbalistů Uherský Brod ve šlágru kola oblastního přeboru I. třídy na palubovce prostějovských Orlů. Spartakovci si tak upevnili vedoucí pozici.
Prostějov B - UH. BROD 69:70
Soupeři měli na kontě po jedné porážce, tudíž bylo v sázce první místo. Broďané se na nepříjemném krátkém a užším hřišti spíše hledali a oboustranná nepřesnost bránila rychlejšímu nárůstu skóre. A tak po první desetiminutovce na ukazateli skóre svítily dvě 19. I druhá část zpočátku měla stejný scénář, zlom přišel až dvě minuty před poločasem, kdy hosté přidali na důrazu v obraně a zásluhou J. Kratěny, J. Krejčiříka a trojky Ihringa odskočili na pětibrankový rozdíl (28:33).
Svěřencům Dušana Baliji narostla křídla, za tři minuty druhé půle odskočili na 13 bodů a náskok drželi až do chyby při střídání. „Na hřišti jsem nechal dva podkošové hráče proti „nízké“ sestavě soupeře, která nám však za dvě minuty nasázela tři trojky, a rázem jsme vedli jen o čtyři body (48:52 - pozn. autora),“ sypal si popel na hlavu Balija. Závěrečná čtvrtina se tak proměnila v bitvu o každý míč. Tři minuty před koncem Hanáci srovnali na 62:62 a po dvou trojkách už dokonce vedli 68:62! „Zaplať pánbu jsme nezpanikařili, do hry nás vrátily trojky Jirky Kratěny a Dominika Ihringa, která znamenaly vyrovnání. Soupeře jsme pak faulovali při útoku, ale z trestných hodů proměnil jen jeden, což se nakonec ukázalo jako klíčové,“ říká Balija, který si vzal oddechový čas a s hráči dohodl signál. Jenže nevyšel. Sedm sekund před koncem tak přišel faul na střílejícího Mrlíka, který dostal výhodu dvou trestných hodů. „A Mirek je bezpečně proměnil. Když pak soupeř vystřelil nepřesně, vítězství bylo v kapse,“ usmíval se Balija. Poločas 28:33.