MSFL: Tři body trefil kapitán Vrága

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 08 / 08 / 2021

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod zažívají povedený start do sezony, po cenné remíze v derby dobyli otrokovickou Viktorii. Jen bodík má v tabulce záloha 1.FC Slovácko, která na kunovické Bělince nestačila na Olomouc B.

Vikt. Otrokovice - UH. BROD 0:1

„Viktorka v létě posílila, má kvalitní kádr a navíc první domácí zápas prohrála, takže jsme očekávali těžký zápas, což se potvrdilo. Tři body jsme v závěru uhájili i s notnou dávkou štěstí. Až se soupeř sehraje, bude hrát o špici,“ řekl Martin Onda, kouč Uherského Brodu, který na Otrokovice vyrukoval s rozestavením 4-3-3 ve snaze eliminovat jejich útočnou sílu. „Kluky musím pochválit, opět dodrželi taktické pokyny a poctivou hrou soupeře skoro k ničemu nepustili. Škoda jen, že jsme ve druhé půli nevyužili otevřených okýnek v obraně, kdy už Viktorka hrála vabank s cílem aspoň vyrovnat,“ podotkl Onda.

Jedinou a vítěznou branku zápasu zařídil ve 33. minutě kapitán týmu Michal Vrága, který hlavou poslal do sítě trestňák Gettlera. I když domácí hráli skoro půl hodiny o desíti, byli blízko k vyrovnání. „Hlavně v závěru to tam létalo kolem tyče i břevna, ale naštěstí z žádného mráčku nezapršelo. Vítězství jsme na rozdíl od derby udrželi,“ těší zkušeného kouče ČSK. Pojistku měl na kopačce v poslední minutě stoper Pavlíček, který šel po rohu domácích do samostatného úniku na brankáře, ale netroufl si zakončit a s jeho zpětnou přihrávkou na nabíhajícího Jaroňka si poradila obrana. „Při brejcích to chtělo zachovat chladnou hlavu, ale co, máme po dvou kolech s těžkými soupeři čtyři body, takže jsme zatím spokojení,“ dodal Onda. Branka: Vrága. Poločas 0:1.

UH. BROD: Jícha - Košák, Vrága, Pavlíček, Nevařil (90+4. Kúdela) - Lorenc, Malenovský, Šmatelka (81. Švrček) - Michalec (70. Mančík), Josefík, Gettler (70. Jaroněk).

SLOVÁCKO B - Olomouc B 1:2

Záloha Slovácka na šťastnou remízu v Uherském Brodě nenavázala, na Bělince nezískala ani bod. Už v 7. minutě přitom vedla, když Pernica naservíroval míč jako na stříbrném podnosu Šašinkovi, který nemohl nedat. Jenže víc už toho posila z „áčka“ nepředvedla. Domácí navíc vedení udrželi jen dvě minuty… Vyrovnání domácí nakoplo, ale z převahy vytěžili jen tyč, kterou orazítkoval Aldin a po něm i Juroška. Ve druhé půli už byli o chlup lepší Hanáci, kteří nakonec překlopili zápas na svou stranu. Branka: Šašinka. Poločas 1:1.

SLOVÁCKO B: Borek - Vincour, Merdovič (73. Machalík), Stojmenov, Pisar - Pernica, Polášek (73. Kratochvíla), Kudela, Juroška - Šašinka (79. Olšanský), Aldin.