Můj dům, můj hrad. Šest bodů, skóre 5:0

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 17 / 10 / 2021

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod i 1.FC Slovácko B využili výhody domácího prostředí a připsali si do tabulky MFSL tři body.

UH. BROD - Vratimov 1:0

Kouč Martin Onda postrádal hned pět hráčů základního kádru, když k dlouhodobě zraněnému Váňovi přibyli v týdnu vykartovaný Flasar a nemocné trio Vrága, Venený, Malenovský. I tak jeho družina soupeře vlastně k ničemu nepustila a v samotném závěru trefila tři body. „Složit jedenáctku nebylo jednoduché, dokonce jsme na lavičku povolali i Marka Davida, kdyby náhodou. I když na hřišti nakonec nešel, zaslouží obdiv,“ smekl Onda.

Jedinou tutovku si ve vyrovnaném prvním poločase vypracovali Broďané. Šmatelka z 20 metrů orazítkoval spojnici břevna a tyče, načež se míč odrazil k Mančíkovi, který však trefil jen gólmana. Po přestávce tlak domácích sílil, soupeř se totiž zmohl jen na standardní situace, ze hry byl neškodný. Šmatelka ještě přestřelil, ale v 82. minutě už domácí lavička explodovala, když po centru Švrčka zavěsil hlavou kapitán Josefík. „Věřil jsem, že gól dáme, klukům jsem říkal, ať jsou trpěliví. Jen jsem čekal, že udeříme ze standardky,“ usmíval se spokojený Onda. Branka: Josefík. Poločas 0:0.

UH. BROD: Jícha - Švrček, Lorenc, Pavlíček, Košák - Nevařil, Josefík, Šmatelka (90.+1. Venený), Mančík (90.+3. Kúdela) - Michalec, Jaroněk (79. Gettler).

SLOVÁCKO B - Dolní Benešov 4:0

Záloha Slovácka pokračuje ve výborných výkonech, v neděli dopoledne smázla Dolní Benešov a natáhla šňůru bez porážky na sedm zápasů (6-1-0, skóre 24:5).

O úvodní gól zápasu se postaral po půlhodině hry fluktuant z áčka Šašinka a pojistku vzápětí přidal po individuální akci Aldin. Dvoubrankový náskok odpovídal poměru sil, hosté se vesměs bránili a od většího manka je uchránil gólman. Po obrátce už tlak domácích nebyl tak výrazný, ale přesto si dál vytvářeli šance. Když se v 61. minutě trefil Juroška, bylo po zápase. Branky: Šašinka, Aldin, Juroška, Kratochvíla. Poločas 2:0.

SLOVÁCKO B: Bajza - Bartoš, Vincour (86. Stojmenov), Šimko, Merdovič - Pernica (69. Kratochvíla), Kočí (69. Pisar), Polášek, Aldin, Juroška (76. Olšanský) - Šašinka.