Musíme být pořád koncentrovaní

Musíme být pořád koncentrovaní
Foto: mao  /  Domácí trenér Jožka Mazura.
Uherské Hradiště Sport 03 / 04 / 2010

Po hektickém týdnu mají za sebou svěřenci Josefa Mazury týden, který se přiblížil standardu. Zaměřili se v něm na přípravu před sobotním duelem s Libercem.

Jak s odstupem času hodnotíte poslední domácí duel?
Bodově nám ten zápas vyšel a vyšla nám i první půle, ve které jsme si vytvořili i nějaké šance. Škoda že jsme je neproměnili. Mužstvo by se uklidnilo. Do druhé půlky nastoupily Budějovice lépe a my jsme zbytečně ztráceli míče. Na druhou stranu jsme to dokázali vynahradit vstřelenou brankou a důležité vítězství jsme uhráli.
V čem jste se zaměřili v uplynulém týdnu v přípravě?
Trénovali jsme podle plánu. Hlavně jsme se připravovali na lepší zakončení. Šance, které si vytvoříme, chceme proměnit. Nezapomněli jsme při tom pochopitelně ani na defenzivu. Každý týden ale něco přidáváme, ať jde o ofenzivu nebo defenzivu. Všechno musí být vyrovnané  v rovnováze.
Přečetli jste si nejbližšího soupeře a čím by vás neměl překvapit?
O Liberci je známé, že mají silný kádr. Vstup do soutěže se jim sice nepodařil, ale teď v posledních zápasech jsou suverénní. Porazili Jablonec,vyhráli na Slavii. Silná je jejich kombinační hra a také se jim rozstřílel Kerič i Nezmar.
Co povede váš tým v nedělním zápase k vítězství?
Musíme hrát na nulu a nesmíme se bezhlavě hnát do útoku, abychom nedostali branku a nemuseli potom dohánět náskok soupeře. To nám dělá obrovské problémy.
Na co byste nalákal diváky na toto utkání?
Určitě bych je nalákal na kombinační fotbal se zakončením v náš prospěch. Určitě si budeme chtít vypracovat šance a dát nějaké branky.
Uvolnila se po druhém domácím vítězství atmosféra v kabině?
To sice ano, ale nemůžeme v ničem polevit. Do konce soutěže ještě zbývá osm kol a ve hře je stále čtyřiadvacet bodů. Říkal jsem to ve chvílích, kdy jsme bodově vycházeli naprázdno, a opakuji to i teď, kdy mají někteří sklon říkat, že už jsme zachránění. Nejsme, a dokud skutečně nebudeme, tak budeme stále dokonale koncentrovaní.
Po poslední kole jste odskočili na sedm bodů od sestupových příček. Jak vidíte momentální situaci Slovácka?
Souvisí to s tím, co jsem řekl v předchozí odpovědi. Ve tříbodovém systému to jsou dva zápasy a všechno může být pryč. Proto se musíme soustředit. Hrajeme doma a když Liberec zvládneme, tak to bude zase o něco lepší.
Jak to vypadá s aktuálním zdravotním stavem? Poslední utkání nedohrál Michal Kordula…
No Michal má zlomený nos z nedělního utkání a uvidíme, jestli se podaří dát jej dohromady. Z Teplic si přivezl natažené vazy v koleně Aleš Urbánek a momentálně musí mít klid. Druhý Aleš, Chmelíček byl s tříselnou kýlou na operaci. Střevní potíže měl v týdnu Tomáš Randa a jeden trénink nedokončil Nečas. Uvidíme, jestli se poslední dva jmenovaní připraví do soboty.

autor: STANISLAV HORÁK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace