Muž zápasu: Po pěti zápasech kapitánem - Jiří Krejčí

Muž zápasu: Po pěti zápasech kapitánem - Jiří Krejčí
Uherské Hradiště Sport 09 / 05 / 2018

Při absenci Šumulikoskiho i Daníčka si Jiří Krejčí po pěti zápasech v modrobílém dresu navlékl na rukáv kapitánskou pásku a svůj tým přivedl k dalšímu ligovému bodu.

Nehráli jsme úplně špatně. Ale jen po vápno. Měli jsme tam pár zajímavých střel, ale vyloženou šanci si moc nevybavuji. Nedokázali jsme dovnitř šestnáctky dostat finální přihrávku.
Nejblíže k brankám byly dvě střely, které šly do břevna. Dostali jste pokyn od trenéra střílet z větší vzdálenosti?
Teplice mají dobrou defenzívu a šestnáctku měly hodně zahuštěnou. Nám to na tréninku ze střední vzdálenosti padá, tak pokyn Střílet! byl logický.
Získali jste jenom bod, ale i ten má svoji cenu.
Určitě má, ale když jsem viděl ostatní výsledky... Nějaký bodový odstup si stále držíme a jsou ještě tři zápasy. V Plzni to bude těžké, ale v těch dalších musíme bodovat.
Kdybyste dnes vyhráli, tak už mohl být klid?
Přesně tak. S tím jsme i do zápasu šli, že výhra nám může přinést klid. Takhle bojujeme dál.
Byla vaše role v týmu jiná, když jste měl kapitánskou pásku na rukávu?
Trochu ano, na hřišti jsme dnes měli hodně mladých kluků. Průměr středových hráčů byl lehce přes dvacet let, což není v lize tak obvyklé. Bral jsem to tak, že zápas musíme zvládnout, a tak je dobře, že jsme uhráli aspoň nulu. I bod může být důležitý.
Jak se vůbec zrodilo při absenci Šumulikoskiho a Daníčka, že jste se stal kapitánem?
Myslím, že to rozhodl trenér. Asi měl být díky rokům i odehraným sezónám ve Slovácku kapitánem Milan Heča, ale trenér preferuje, že kapitánem by měl být někdo z pole. Pro mě to není úplně jednoduché, protože jsem na Slovácku velmi krátce.
Bylo z vašeho pohledu stopera těžké se prosadit v šestnáctce do gólové šance?
No když jsem viděl přes celé hřiště, jak je teplická šestnáctka zacpaná urostlýma klukama, tak bylo jasné, že to nebude lehké. Možná jsme mohli některé brejkové situace v první půli vyřešit lépe, kvalitnější přihrávkou, pak jsme mohli jít sami na gólmana.
 

Tagy článku

TOPlist