Mužstva z čela tabulky utrpěla porážku

Slovácko Sport 19 / 05 / 2010

Okresní soutěž 24. kolo

Babice - Buchlovice 2:4 (0:1)
Branky: 4. Litoš M., 60. Soldán L. - 44., 52. Marek B., 84. Mikula J., 85. Schuster M.
ŽK: 22. Strakoš S., 67. Schuster M. (Buchlovice).
Diváci: 20.
Rozhodčí: Pavel Škrabal - Jaroslav Říha (laik), Zdeněk Bílka (laik).
Babice: Kovařík L. - Říha L., Vlachynský P., Soldán L., Smělík M., Maňásek Z., Litoš M., Litoš F., Lahola T., Körber S., Horsák D. Trenér: Marcel Litoš.
Buchlovice: Mlčák P. - Vojtěšek M., Vojtěšek A., Strakoš S., Schuster M., Procházka J., Mikula J., Marek B., Křiva D., Hlůšek P. (89. Jurča A.), Dvořák J. renér: Josef KIřiva.
Zápas se hrál na neutrální půdě v Jarošove za velmi špatného počasí. První poločas vyzněl lépe pro hosty, když ve 44. minutě dal gól Bedřich Marek. V prvním poločase se nic zajímavého již neudálo. Ve druhém poločase opět Marek skóroval střelou z dálky na 0:2. Hra se otočila pro domácí mančaft, z penalty snížil Marcel Litoš. 1:2. Vzápětí Soldán přidal další gól tečovanou střelou, ale hosté se nezalekli a ke konci zápasu rozvlnil síť Jiří Mikula. Tečku za brankově slušným zápasem udělal tvrdou střelou z dálky Marek Schuster, který stanovil na konečných 2:4.
Nejlepší hráči: Marcel Litoš - Bedřich Marek

Bílovice - Mařatice 4:2 (1:2)
Branky: 8. Sedlář J., 51. Dostálek A., 87. Gajdošík E. (p) - 10. Janků A., 36. Kroča M., 55. Bída L (vl.).
ŽK: 22. Blaha M., 78. Sedlář J. - 28. Juřena F., 43. Zedek J., 80. Melichárek L.
ČK: 87. Zedek J. (Mařatice).
Diváci: 50.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Vít Ondrůšek (laik), Vlastimil Tyl (laik).
Bílovice: Brázdil J. - Zlámal Z., Štětkář V., Sedlář J., Hlaváček P., Gajdošík E. (88. Dostálek P.), Čechmánek O., Dostálek V., Dostálek A., Brázdil V., Blaha M. Trenér: Tomáš Kaňovský.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Tronk J. (46. Slaník M.), Prekop D., Měrka R. (77. Majerčík J.), Melichárek L. (82. Rídl L.), Kroča M., Knapčík M., Juřena F., Janků A., Bída L. Trenér: Milan Surový.
V Bílovicích se sešla družstva ze spodích pater tabulky. V 8. minutě otevřel skóre po pěkné akci Sedlář. Poté domácí rozezvonili tyčku a o slovo se přihlásilo pravidlo nedáš-dostaneš, neboť z protiútoku vyrovnal Janků. Totéž se opakovalo ve 36. minutě, kdy domácí zastavila dobře postavená branková konstrukce Matouška. A z následného brejku se prosadil Kroča, který otočil vývoj ve prospěch papírově silnějších Mařatic. Outsider z Bílovic si vytvářel příležitosti, ale trestuhodně zahazoval. V 51. minutě srovnal Dostálek. O chvíli později centroval do vápna hostů Čechmánek a obrana tečovala míč do vlastní branky. 3:2. Domácí drželi tempo, v 87. minutě se řítil sám na brankáře Štětkář, Zedek zatáhl za ruční brzdu, uviděl druhou žlutou a poroučel se pod sprchy. Také se kopala penalta, kterou proměnil kapitán Gajdošík. 4:2.
Nejlepší hráči: Ondřej Čechmánek - Miroslav Kroča

Březová - Košíky 1:5 (0:3)
Branky: 50. Ševčík T. - 4. Ovsík M., 26. Uherka Z., 48. Barta A., 55. Vojtek P., 86. Ovsík J.
Diváci: 30.
Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Josef Janků (laik), Antonín Mikulec (laik).
Březová: Bruštík D. - Ševčík T., Ševčík J., Plášek V., Kubiš M., Králík J., Janků M., Janků L., Havlík J., Čaňo P., Zetík S. (65. Majer J.). Trenér: Václav Ondřejka.
Košíky: Ondruch A. - Vojtek P., Uherka Z., Šlechta Z., Poháněl K. (46. Barta A.), Poháněl J., Ovsík M. (70. Janováč Z.), Ovsík J., Mihal A., Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
Hosté začali velmi brzo s bankami. Ve 4. minutě se trefil M. Ovsík a bylo jasné, kdo bude udávat rytmushry. Hosté dobře kombinovali a byli po všech stránkách lepší a i na podmáčeném terénu se ukázali v dobrém světle. Ve 26. minutě padla druhá branka Uherkou z nahrávky Mihála. Ve druhém poločase začali lépe domácí, ale další gól padl opět do jejich sítě, když se ve 48. minutě ve skrumáži prosadil Bárta. Hosté si na hřišti dělali, co chtěli, obléhali domácí branku ze všech stran a jen čekali, kdy padne další gól. Co se nečekalo, byla domácí branka, která padla z rohového kopu v 50. minutě, trefil se Ševčík. Pak se opět ukázali hosté, Vojtek se prosadil v 55. minutě a v 86. minutě dokončil výhru hostů
Nejlepší hráči: Michal Janků - Adam Ondrůch

Hradčovice - Popovice 5:1 (2:0)
Branky: 2., 44. Koníček P., 65. Hlaváč V., 69. Indra T. - 60. Rychtrmoc M., 82. Tureček P. (vl.).
Diváci: 60.
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Ladislav Hlavač (laik), Tomáš Tetera (laik).
Hradčovice: Kulhavý D. - Vrubčík Z., Synčák J., Mitáček L., Mikulec J., Koníček P., Jurčík D., Indra T., Horák P. (46. Hlaváč V.), Fábry I. (46. Daněk V.), Daněk O. Trenér: Ludvík Cmol.
Popovice: Šesták V. (46. Šesták M.) - Tureček P., Smolík A., Šácha P., Rychtrmoc M., Prajza M., Musil O., Mikulec P., Hladný T., Havlík P., Hanáček J. (46. Lyko T.). Trenér: Dušan Vlčnovský.
Utkání se odehrálo na těžkém podmáčeném terénu, v němž měli domácí po celé utkání převahu. Již ve 2. minutě se trefil domácí Koníček, když doklepl míč do prázdné branky. Za zmínku stojí možnost hostí ve 30. minutě, nastřelili ale pouze tyč. Minutu před půlkou zvýšil na poločasových 2:0 opět Petr Koníček. Hosté snížili v 60. minutě zásluhou Rychtrmoce, který přeloboval Kulhavého. 2:1. O pět minut pozdějí zvýšil na 3:1 střídající V. Hlaváč přízemní umístěnou střelou  k tyči. V 69. minutě již na 4:1 dával Indra po samostatné akci. V 82. minutě zahrávali domácí rohový kop a hostující P. Tureček umístil míč do vlastní branky na konečných a zasloužených 5:1 pro domácí.
Nejlepší hráči: Petr Koníček - Marek Prajza

Huštěnovice - H. Němčí 2:1 (1:1)
Branky: 44. Hanák D., 65. Umlauf M. - 18. Zimčík T.
ŽK: 43. Zlámalík R. - 55. Tureček M.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Antonín Adamčík (laik), Adam Bobčík (laik).
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka A., Umlauf M., Silný J., Puškáč L. (87. Škrabal J.), Petrželka J., Hruboš Z., Hanák D. (58. Vaverka T.), Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
H. Němčí: Rybnikář P. - Říha J., Zimčík T., Tureček M., Svadbík J., Mikulec M. (87. Morava T.), Kadlček V., Janeček P. (63. Srnec D.), Fibicher R., Fábry J. (74. Malík T.), Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
Utkání se hrálo na hraně regulérnosti a terén dělal problémy oběma mužstvům. Hosté zahrozili v 10. minutě Fábrym, ale jeho střela se do branky nevešla. Do další šance se hosté dostali v 18. minutě a Zimčík otevřel skóre. Mužstva se do šancí nedostávala a hra se přelévala mezi šestnáctkama. Ve 44. minutě domácí zahráli rychlý protiútok a Hanák sám před Rybnikářem srovnal. Do 2. poločasu nastoupili lépe hosté a Fábry ve 47. minutě orazítkoval břevno. V 55. minutě se vyznamenal Rybnikář po střele Černého, kterou vyrazil na roh. V 65. minutě domácí vsítili druhou branku po střele Umlaufa. V 83. minutě mohli domácí zvýšit, ale Puškáč sám před Rybnikářem mířil nad. Hosté mohli srovnat v nastaveném čase, ale Bahula mířil do levé tyče Stříteckého branky.
Nejlepší hráči: Pavel Černý - Josef Říha

Pitín - Korytná 2:0 (2:0)
Branky: 38., 40. Krahula L.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Petr Kliment (laik), Jan Medůsek (laik).
Pitín: Urbánek P. - Voda M., Švehlík F., Salvet L., Lukáš D., Krahula L. (70. Kocourek K.), Kozubík A., Kavka P., Jurásek L., Bureš M., Berčík P. (66. Jančařík M.). Trenér: Pavel Berčík.
Korytná: Málek M. - Zetka M., Zelínka E., Vacula J., Suchý R., Janča J., Herák K., Flasar V., Flasar J., Bachůrek M., Flasar P. Trenér: Michal Málek.
Utkání se hrálo na velmi těžkém trávníku a první poločas rozhodl celý zápas. V 6. minutě zneškodnil Krahulův pokus Málek. Poté vyslal dvě střely Jurásek, ale obě skončily mimo bránu. Ve 38. minutě naservíroval Voda míč Krahulovi, který překonal gólmana. O dvě minuty později nastala stejná situace a Krahula se opět nemýlil. V 58. minutě chtěl Krahula Vodovi oplatit přihrávku, avšak spoluhráč ji v branku neproměnil. V té samé minutě pálil dělovkou Kafka, ale Málek byl na místě. Brankář Korytné se vyznamenal i v 83. minutě proti pokusu Salveta. Málek se blýskl i o minutu později, když zneškodnil pokus Juráska z velkého vápna a poradil si i s následnou dorážkou Kafky. Hosté se k žádné příležitosti nedostali, Pitínští vyhráli zaslouženě.
Nejlepší hráči: Libor Krahula - Martin Bachůrek

St. Město - Vlčnov 2:1 (0:0)
Branky: 47., 89. Bouřa R. - 46. Pinkava R.
ŽK: 20. Müller T., 38. Žajdlík J., 76. Kovács L. - 42. Matějíček M., 74. Konečný R., 90. Kašpařík P.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Ondřej Piža - Pavel Vlček (laik), Josef Podškubka (laik).
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Vlček P., Vaněk T. (57. Sháněl R.), Svoboda O., Ševčík I., Panáček M., Müller T. (46. Bouřa R.), Kovács L., Daťko J., Botek J. Trenér: Radek Bouřa.
Vlčnov: Janča P. - Zemek P., Tomala K., Slovák J., Podškubka V., Pinkava R., Palinek J., Mikulinec P., Matějíček M., Konečný R. (86. Kašpařík P.), Bartošek J. (80. Tomala J.). Trenér: Ivo Šimčík.
V důsledku nepříznivého počasí se zápas odehrál na těžkém terénu, který vlastně oba soupeři sondovali celý první poločas, v kterém se nic mimořádného neudálo. O to bohatší byl poločas druhý, kdy naprostý zlom v jeho vývoji přinesly jeho úvodní minuty. Hned po rozehrání využili poločasové ztuhlosti domácích hosté a Pinkava dopravil míč za Hodulíkova záda. Tuto strategii si vypůjčili i domácí a z rozehrávky ve 47. minutě hrající trenér domácích Bouřa srovnal po samostatné akci a tvrdé střele. Zbytek času se hosté snažili o vstřelení vedoucí branky, které byl nejblíže v 70. minutě Pinkava, jeho střelu z osmi metrů ovšem Hodulík skvěle chytil. Konečnou tečku v tomto utkání udělal opět Bouřa a to v 89. minutě. kdy poslal míč od tyče do sítě na konečných 2:1 pro domácí.
Nejlepší hráči: Radek Bouřa - Richard Pinkava