Mým přáním je čtyřicet bodů

Mým přáním je čtyřicet bodů
Uherské Hradiště Sport 13 / 02 / 2012

Na Spartě se postaví do brány Filipko

Letošní příprava byla poměrně krátká a co se týká teplotních zvratů možná i nezvyklá. Vy jste ale do ní nemuseli zasahovat. Jak ji hodnotíte po sportovní stránce?
Přípravu zhodnotí samotné jaro. Já můžu hodnotit jen to, jestli jsme splnili vše, co jsme si naplánovali. Z 98 % jsme dodrželi všechno, takže spokojeni být můžeme. V první řadě musím poděkovat vedení i majiteli klubu, že našli prostředky na dvě soustředění. Herní soustředění bylo ideální. Počasí, terény, ubytování. Jediné, co snad tu spokojenost malinko kalí, je úroveň tamních rozhodčích. Zejména zápas s Debrecenem jí byl poznamenaný. Dalším pozitivem je fakt, že se nikdo vážně nezranil a i ze soustředění se vracíme kompletní. Teď už jen zbývá, aby povolily mrazy, abychom poslední týden nemuseli absolvovat v extrémech. 
Do přípravy se zapojili mladíci Trávník, Kovář a také Čtvrtníček. Zprvu to vypadalo, že by měli absolvovat jen její část, ale nakonec odletěli i do Turecka. Který z této trojice má nejblíže na ligové hřiště?
Zejména na Kovářovi s Trávníkem je vidět přechod z dorostu do dospělého fotbalu. Oba ale ukazují, že mají na to, aby do zápasů zasahovali. I proto jsme je vzali do Turecka. Pepa Čtvrtníček je ve vývoji o kousek dál. Má za sebou utkání v juniorce, a proto je ostřílenější. Proto má na ligové hřiště z této trojice asi nejblíže.
V zimní přestávce jste měl i příjemné starosti, pokud jde o brankáře. Do Turecka jste nakonec vzal trojici Heča, Filipko, Melichárek. Heča tam však nechytal ani minutu. Měl zdravotní potíže, anebo se vám vykrystalizovala jasná dvojka Melichárek - Filipko?
Milan Heča měl odchytáno nejvíc doma. Proto jsme chtěli dát rovnocennou šanci dvojici, která se pro jaro rýsuje, a to je Filipko - Melichárek. Teď po návratu se budeme snažit, aby jeden z dvojice Heča - Matalyha neodešel do léta někam na hostování, aby chytal pravidelně.
Víte, kdo se z této dvojice postaví do sparťanské brány?
Oba dva ukázali, že kvalitu mají. Není co skrývat. Pokud se nic po zdravotní stránce nestane, tak na Spartě nastoupí Filipko.
Vaši renomovaní střelci jako by si nechávali ostré náboje až na závěr přípravy. V Brně jim to moc nestřílelo, ale pak se to celkem rozjelo. Deset branek ve čtyřech utkání, to není málo. Jste před začátkem ligy v tomto směru trochu klidnější?   
Nejsem. Jsem rád, že ty góly padly, ale klidnější nejsem. Dokázali jsme se sice prosadit proti silným mužstvům, která jsou ve svých zemích na pohárových příčkách, ale klidnější budu, až budeme střílet branky i v lize.
Hned na úvod máte Spartu Praha. Určitě se na ni zajdete podívat při její generálce s Banskou Bystricí. Myslíte, že už bude mít změnu herního stylu na hřebíkovský dostatečně zažitou?
Na to nedokážu odpovědět. Na jejich generálku se samozřejmě zajedu podívat. Zajímá mě připravenost stadionu i úroveň hry Sparty. Jestli mají herní styl zažitý, ukáže až liga. Nechme se překvapit. Zase až tak radikální změna stylu to není. Spíše pokračovali v tom, co začal Martin Hašek už za Pepy Chovance.
Vy trenéra Hřebíka znáte velmi dobře a jste si názorově i blízcí. Dokážete vyhmátnout i slabiny jeho herního systému?
Sparta je ambiciózní, je v čele ligy, má široký kádr. To z ní dělá určitě favorita. Když vezmu naši silnější sestavu, tak nepropadla ani v jednom utkání. Já si jen přeju, aby odvahu hrát, kombinovat, bavit se fotbalem hráči přenesli i do ligy. Pokud se to podaří, tak nemusíme být neúspěšní ani na Spartě.
Máte v tuto chvíli jasno o sestavě pro ligovou premiéru?
Dá se říci, že v této chvíli mám v sestavě jen dva malé otazníky.
Do jara vstupujete s třiadvaceti body. Proto dávat si jako cíl záchranu by bylo asi trochu alibistické. Jaký cíl si pro jaro dáváte vy osobně?
Nechceme experimentovat a spoléhat na to, že máme třiadvacet bodů. Mým osobním přáním je úroveň čtyřiceti bodů, protože to je slušná meta.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace