Na Boleslav zřejmě bez kanonýra Doška

Na Boleslav zřejmě bez kanonýra Doška
Uherské Hradiště Sport 19 / 11 / 2014

Fotbalisté 1.FC Slovácko se už připravují na Širůchu

S vervou a odhodláním se chtěli zakousnout fotbalisté Slovácka do úřadujícího mistra, pražské Sparty. Čáru přes rozpočet jim ale udělala záda jejich nejlepšího střelce Libora Doška, který kvůli nim musel odstoupit z předzápasové rozcvičky, a vypadá to, že se bez něj reprezentant Slovácka v nejvyšší soutěži bude muset obejít i v pátek v Boleslavi. „Libor prošel vyšetřeními, která neodhalila nic závažného, ale přece jen jsou to záda, tak je potřeba s nimi v jeho věku a s jeho postavou opatrně. Od čtvrtka by měl začít s kompenzačním cvičením a společně se budeme snažit, aby byl připraven na zápas na Bohemce,“ odtajnil nejčerstvější informace o zádech nejlepšího střelce SYNOTligy trenér Slovácka Svatopluk Habanec.
V Boleslavi se tak budou muset Habancovi hoši obejít bez svého nejúdernějšího kladiva. Přesto by ze dvou zápasů venku nějakou předvánoční bodovou nadílku rádi přivezli. „Minimálně dva body bychom uhrát chtěli. Mým přáním jsou ale čtyři. Respektuji ovšem sílu našich soupeřů i fakt, že budeme hrát na jejich stadionech,“ uvědomuje si slovácký kouč náročnost závěru podzimu v Mladé Boleslavi a na Bohemians, a proto neponechává nic náhodě. „Od úterý jsme měli dvoufázové tréninky, takže tréninková zátěž byla vyšší jak obvykle, ale o víkendu jsme dali klukům volno a část jich hrála za béčko. Od pondělí pak naběhneme na klasickou přípravu před ligovým zápasem,“ prozradil recept na „Body klidu a míru“ Habanec.
Za nimi vyrazí ze svého nového, dočasného domova na staroměstském Širůchu, kam se fotbalisté Slovácka nastěhovali, protože do jejich domova na stadionu Miroslava Valenty se zakously naplno stavební stroje. „Trochu se v nových prostorách hledáme, přece jen jsou prostory uvnitř tribuny pro nás něčím neznámým, ale na druhou stranu se o nás všichni, kteří na Širůchu pracují, skvěle starají a tím nám hodně pomáhají. Cítíme se tam skutečně jako doma. Klobouk musím smeknout před správcem hřiště, kterému asi přiděláváme vrásky, ale hned po tréninku už je na trávníku a pečuje o něj. Na další trénink je tak skvěle připravený,“ posílá Habanec poděkování a pochvalu Miroslavu Lenhartovi, který se o hrací plochy na Širůchu stará už několik desetiletí.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace