Na bronz nedosáhly

Sport 11 / 04 / 2011

I když házenkářky Veselí nad Moravou zvítězily na palubovce Písku, na bronzové medaile ve společné česko-slovenské interlize nedosáhly. Zlín i Šaľa totiž rovněž nezaváhaly. Veselanky tak zakotvily „až“ páté.
Písek - Veselí 26:29 (11:15)
Veselanky si jely pro vítězství a od úvodních minut udávaly tempo  hry. Jihočešky se dotáhly pouze v 6. minutě, kdy vyrovnaly na 2:2, ale pak už tahaly za kratší konec. V polovině poločasu vedlo Veselí, vycházející ze zajištěné obrany do rychlých brejků, již 3:7 a čtyři minuty před koncem poločasu dokonce 7:14. Mírné polevení však  umožnilo soupeřkám ztrátu snížit. Po změně stran ovšem Veselanky jasně daly najevo, že o ztrátu bodů nestojí, a opět soupeřkám odskočily na sedmibrankový rozdíl. V samotném závěru, za stavu 22:29, dal trenér Sabadka příležitost mladým hráčkám, které ovšem zklamaly a umožnily domácím, taženým Dvořákovou, dotáhnout se na tříbrankový rozdíl, který rozhodně nebyl adekvátním vyjádřením dění na palubovce. Veselanky nyní čeká play-off se Zlínem, první zápas je na programu 30. dubna.  Sedmičky 4/4:4/4, vyloučení 1:4.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 5, Korniichuk, Jandásková, Viniatynská 3, Tomečková 2, Chmelařová 3, Fleková 7/4, Kočí 3, Súkenníková 6.