Na klobásách si pochutná Janíček

Ostrožská Nová Ves Sport 06 / 04 / 2012

Rekordních 66 vodáků startovalo v dopoledním závodě Novoveského přespoláku. Běžecké pole bylo odpoledne ještě početnější, když v něm změřilo síly 88 borců.
„Nejmladší kategorie ovládli zástupci Olomouce. Dařilo se ovšem i domácím. Jiří Zalubil byl ve starších benjamíncích druhý a Daniel Žaludek třetí mezi nejmladšími,“ uvedl organizátor závodu Vít Pjajčík.Klára Silnicová ovládla závod juniorek, žačky Adéla Janošková. Junior Filip Nikl stejně jako dorostenci Karla Zalubilová a Jakub Mlčoch skončili třetí.
V běžecké části na sebe upozornila uherskohradišťská krasobruslařka Adriana Slaníková, která vyhrála běh na dva a půl kilometru. Hlavní závod na 7 kilometrů přilákal celkem 32 borců. Vítězem se stal hradišťský atlet Jakub Janíček, který si tak pochutná na klobáskách, které byly určené vítězi. Druhý doběhl mistr světa ve sjezdu Richard Hála z Veselí nad Moravou a třetí Richard Švec z Hluku.