Na Labi řádili Pjajčíková s Mlčochem

Ostrožská Nová Ves Sport 27 / 09 / 2014

Stroj na medaile připomínají kanoisté Ostrožské Nové Vsi. Výprava dvaceti vodáků vybojovala na 17. ročníku Poháru Sezemic v Kuněticích nad Labem a 42. ročníku Černožického kilometru hned 26 cenných kovů (7-11-8). Nejpilnější „včelkou“ byla Kateřina Pjajčíková se sedmi medailemi.
Sezemický pohár, do kterého se Novoveští zapojili i organizačně, ozdobil účastí mistr světa Daniel Havel, který předvedl svou všestrannost ziskem stříbra na kanoi. „Závod na dvě stě metrů totiž musí profesionálové absolvovat vkleče na opačném koleni a pádlováním na opačné straně, než jsou zvyklí,“ vysvětlil Vít Pjajčík, kouč a předseda klubu od Kunovské tabule. I kajakářský sprint je v Kunětitích specifický, účastníci totiž startují na plochých minikajacích s plovací vestou. I ten světový šampion ze čtyřkajaku ovládl a vyhrál i mix s manželkou Andreou, českou reprezentantkou rozenou Doktorovou. Potrápit je chtěli i aktuální vítězové z moravského šampionátu Kateřina Pjajčíková s Jakubem Mlčochem, ale jízda se jim příliš nepovedla a zůstali bez medaile. I tak ale patřili k nejlepším v novoveských barvách. Juniorka Pjajčíková získala stříbro na deblkajaku i deblkánoi společně s Davidem Janíkem, třetí dojela v kajaku na 200 i 500 metrů. Kajakář Mlčoch nenašel přemožitele na trati 500 metrů mezi juniory a v mixu, stříbro pak získal v singlu na nejkratší trati. S prázdnou ale neodjížděli ani ostatní, čtyři medaile získal David Janík, tři Jiří Zalubil a jednu Adéla Janošková. Novoveští tak v hodnocení klubů obsadili pátou příčku.
I v Černožickém kilometru byli nejpilnější Pjajčíková s Mlčochem, kterým se na krku shodně houpaly tři cenné kovy. Z vítězství se však neradovali. To dokázal jen žák Jiří Zalubil, který vyhrál na kanoi závod na 200 i 500 metrů. Mezi medailisty se zapsal i  junior Michal Girašek, kterému nebylo přáno v Sezemicích. „Specifikem závodu v Černožicích je pádlování do zatáček, nejrůznější závody na čtyřkajacích, kdy naši benjamínci skončili pátí, sourozenecké a rodinné posádky a po letošním ročníku možná i pádlování vzad, které předvedly žačky,“ dodal s úsměvem Pjajčík, kterému udělali radost i benjamínci. Na obou frontách totiž vybojovali 16 medailí.

autor: ceh, vp