Na Ligu mistryň se naladily skalpem Dukly

Uherské Hradiště Sport 15 / 08 / 2021

Start do nové sezony a generálku na kvalifikační turnaj Ligy mistryň ve švédském Kristianstadu zvládly „levou zadní“. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko deklasovaly pražskou Duklu 4:0, když ještě spoustu šancí spálily.

SLOVÁCKO - Dukla Praha 4:0

Slovácko mělo raketový start, už ve druhé minutě po sérii rohových kopů přišel první úder, když se prosadila Jelínková. Rychlý gól svěřenky kouče Petra Bláhy nakopl, bylo jich plné hřiště a šance střídala šanci. Dubcová však pálila vysoko nad a parádní slalom Morávkové vynesl jen rohový kop. Až ve 36. minutě se domácí hráčky radovaly podruhé, když střelu Jonášové zblokovala obrana tak nešťastně, že míč přeplachtil i brankářku Dolejšovou. Závěr ale patřil Dukle, nejdříve se vyznamenala Růžičková a podruhé ji zachránila tyč.

Druhý poločas se opět hrál podle domácích not, V 51. minutě se Janků pokoušela nachytat gólmanku na hruškách přímo z rohového kopu, ale Dolejšová jej vyškrábla zpod břevna. O tři minuty později se už ale marně natahovala na dělovku Poláškové. Třetí gól definitivně zlomil odpor Pražanek, takže Slovácko zápas v poklidu dohrávalo. O střeleckou tečku se postarala v nastaveném čase Sedláčková, která poslala míč do šibenice. Branky: Jelínková, Jonášová, Polášková, Sedláčková. Poločas 2:0.

SLOVÁCKO: Růžičková - Janků, Klímová (68. Holá), Jelínková, Sedláčková - Jonášová, Krejčířová (26. Janíková), M. Dubcová (61. Příkaská) - Morávková, Waltrová (61. Pěčková), Polášková (61. Žufánková).