Sport 01 / 03 / 2011

Basketbalisté Uherského Brodu stále bojují o záchranu

Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod ještě stále nemají jistotu záchrany. Výrazně se jí však přiblížili na severu Moravy, kde v bitvě ohrožených zvítězili na palubovce Karviné. O šestnáct hodin dříve pak byli blizoučko skalpu druhé VŠB Ostrava.
VŠB Ostrava - Uh. Brod 84:74 (44:37)
Broďané měli smůlu už při rozcvičování, kdy se zranil pivotman Kaša. „Přivodil si výron v kotníku a víkend pro něj skončil dřív než začal,“ posteskl si kouč Miroslav Mikel. Samotný zápas se pro jeho výběr nevyvíjel nejhůře, po vyrovnané pětiminutovce sice Severomoravané nasadili k trháku a první čtvrtinu vyhráli 29:16, ale pak se karta překvapivě pozvolna otáčela. „Kluci zlepšili obranný doskok, soupeři nenechávali tolik volného prostoru a dvěma sedmibodovými šňůrami se dotáhli na 50:49,“ těšilo Mikela. A s jednobodovým mankem (59:58) šli  Broďané i do poslední čtvrtiny. Když na jejím začátku převážili misky vah na svou stranu třetí sedmibodovou šňůrou (65:59) a náskok si udržoval až do sedmé minuty, byli kousíček od senzačního vítězství. Jenže se jej jakoby zalekli. „Soupeř nasadil presink, čímž nás přinutil k chybám, které nemilosrdně trestal. Škoda, že jsme nezachovali chladnější hlavu,“ litoval promarněné koncovky lodivod. Poslední čtyři minuty zápasu jeho svěřenci prohráli 4:19! Body: Dostál 28, Formánek 21, Povolný 8, Dvořák 8, Mikel 5, Dorazil 4
Karviná - Uh. Brod 77:92 (47:46)
V souboji s Karvinou se od začátku rozvíjela litá bitva, oba týmy totiž stále nemají jistotu záchrany. A tomu odpovídala atmosféra v hledišti. „Při oddechovém času jsme neslyšeli vlastního slova,“ přikyvuje Mikel. První poločas se proměnil v nefalšovanou přetahovanou a v nástupu do druhého dějství se začínalo prakticky od nuly. „Na jeho začátku mi trošku zatrnulo, neboť Povolný s Dvořák nasbírali čtyři osobní chyby a Dostál zůstal s podvrtnutým kotníkem na lavičce,“ poznamenal kormidelník. Broďané však měli rozehrávače Miroslava Mrlíka, který se blýskl dvěma trojkami a vytáhl výsledek na 69:62. Sedmibodový náskok vydržel až do stavu 80:73, což domácí neunesli psychicky. „Úplně jim odešla koncovka a v závěru rezignovali,“ všiml si Mikel,  který tým pochválil za koncentrovaný výkon. Body: Mrlík 30, Dostál 19, Formánek 14, Dvořák 13, Mikel 8, Dorazil 4, Povolný 4