Na šampionát jen trio

Slovácko Sport 16 / 11 / 2009

Jen trojlístek šachistů Uherskohradišťska si zajistil postup na republikový šampionát mládeže. V nejstarší katogorii do šestnácti let si jeho brány otevřeli Vojtěch Dobeš ze Starého Města a boršičtí Luděk Volčík a Pavel Náplava. Zbývající regionální  zástupci na mistrovství Moravy a Slezska ve Zlíně postupové příčky neobsadili.
Nejlepšího výsledku dosáhl Dobeš, který v konkurenci 40 šachistů vybojoval čtvrté místo. Hned za ním skončil Volčík a osmý byl Náplava. Až v polovině startovního pole na 21. příčce skončil Dominik Pfeffer z Boršic a o schůdek níž Jana Zpěváková ze Starého Města.
V kategorii do 14 let měl nejblíže k postupu Tomáš Lessy ze Starého Města, ale v posledním kole uhrál jen remízu a zakotvil na nepostupovém čtrnáctém místě.
O místo zpět skončil František Mrkus, který už má v kapse postup v kat. do 10 let. Zbylé pořadí reg. zástupců: 21. Martina Fusková, 26. Lenka Blechová (obě St. Město), 28. Martin Hromada (Kunovice), 29. Pavel Němec (St. Město).
Nejpočetnější byla kategorie dvanáctiletých, v níž se představilo 58 šachistů.
Na postup si brousila zuby staroměstská dvojice Ondřej Stuchlý, Richard Štefaník, ale nakonec skončili na nepostupové jedenácté, resp. dvanácté příčce. Jan Nekarda ze Starého Města byl třiadvacátý. Z dívek byla nejlepší Lenka Slabá z Boršic na sedmém místě.