Na Širůchu stále válí

Staré Město Sport 13 / 12 / 2011

Staroměstští doma vyhráli popáté za sebou

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město v domácí rozlúčce s rokem 2011 nezaváhali a navlékli na šňůru domácí neporazitelnosti čtvrtý a pátý korálek. Na jejich štítě zůstal Hradec Králové i odvěký rival MFF Praha, v soubojích svěřenci Petra Karabce ztratili pouhý set a naprosto zaslouženě stráví silvestr na bronzové příčce.

STARÉ MĚSTO - Hr. Králové 3:0
Staroměstští se rozjížděli jakoby se zataženou ruční brzdou, ale po prvním technickém time-outu už soupeře přejeli rozdílem třídy. Domácí zabodovali několikrát přímo ze servisu a když přidali řadu úspěšných bloků, utekli soupeři na 23:13 a nebylo co řešit. Začátek druhé sady však znovu zaspali, prohrávali 2:5, ale po důrazné domluvě trenéra se včas probrali. Otočili skóre na 10:7 a při vyrovnaném průběhu si náskok udrželi až do koncovky. Ve třetím setu pak potvrdili roli favorita. Výbornou partii sehrál hlavně Koláček, který řádil na bloku i útoku, a bezchybnou hrou se na postu univerzála prezentoval kapitán Kment. Sety 16, 22, 15.
STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:1
Domácí začali s velkým nasazením a kralovali především na bloku, což jim vyneslo rozhodující vedení 18:13, které si v koncovce setu pohlídali. Obdobný průběh měl i druhý set, ve kterém Staré Město převahu korunovalo pestrým útokem středem sítě. Nepřesná přihrávka  na začátku třetí sady a následné problémy v útoku posadily do sedla zkušený celek pražských vysokoškoláků. Řada dalších chyb Kmenta a spol. rozhodla o jednoznačné ztrátě setu14:25. Závěrečný čtvrtý set byl velmi vyrovnaný. Skóre se přelévalo na obě strany v závislosti na úspěšnosti servisu a dobré obraně na síti. Pražané vedli ještě 20:19, ale Staroměstští v jednom postavení otočili na 22:20. V dramatické koncovce se vyda řilo střídání kouče Karabce na blok místo Kamlera. Lodivod VSK úspěšným zásahem přispěl k mečbolu svého týmu. Když první hosté odvrátili, do hry se vrátil Kamler. Druhý mečbol už domácí nadvakrát proměnili po útoku Skyby, který „vytloukl“ bloky soupeře. Sety 19, 17, -14, 22.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Kment, Koláček, Skyba, smeč Erman, Paták, Špalek, Přikryl, Karabec.

autor: PETR STRAKA