Na Širůchu válí, venku se trápí

Staré Město Sport 20 / 11 / 2014

Volejbalisté VSK Staré Město mají za sebou souboj dvojiček, ve kterém si připsali tři body. Na Širůchu zálohu Brna nešetřili, ale v odvetě na palubovce soupeře jen potvrdili, že za hranicemi města jsou neškodní. Připsali si totiž sedmou porážku v řadě!
St. Město - Brno B 3:0
Kment a spol. začali nervózně, čehož mladý celek Brna využil k mírnému náskoku. Ale brzy se karta obrátila. Domácí se totiž vymanili z tlaku soupeře na servisu, hru srovnali a zbytek setu vedli. V koncovce pak důraznými bloky získali dvoubodový náskok a setbol přivál Motyčkův útok z hlavního kůlu. Maděra jej nekompromisně proměnil. Obdobný scénář měl i druhý set, v němž domácí od začátku získali dvoubodové vedení. A jako přes kopírák proběhla i koncovka. Setbol 24:22 získali domácí po útoku Motyčky a hned jej proměnili, když Brňané zaútočili do autu. O vítězství domácí rozhodli v polovině třetího setu, když důraznými bloky získali klíčový náskok 15:10 a 18:13. I když pak zbytečně chybovali při obraně v poli, dvojblok Kamler, Skyba vybojoval za stavu 23:20 první setbol. Hosté jej sice odvrátili, ale následně zkazili servis a bylo vymalováno. Sety 22, 22, 21,
Brno B - St. Město 3:1
Odvetu odehráli hosté jen v sedmi, bez Špalka i kouče Karabce, za kterého zaskočil Malčík.Brňané začali s maximálním rizikem na servisu a po chybách přihrávajících hráčů VSK získali průběžné pětibodové vedení. Jelikož jim servis vycházel i dál, s přehledem získali první set. Ve druhé sadě se obraz hry nezměnil, hosté uhráli jen o tři míče více. Až ve třetím setu se torzo borců ze Širůchu našlo, zatlačilo domácí servisem, dařilo se jim i při obraně na síti a po zásluze snížili.
Vyrovnaný čtvrtý set rozhodli domácí v jeho koncovce, v níž získali pětibodový náskok. Staroměstští za stavu 22:20 ztratili set i zápas v jednom postavení, když chybovali při příjmu plachtícího servisu. Sety 16, 19, -15, 20.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Skyba, Zábranský, Maděra, Motyčka, liberto Bláha, na střídání Špalek, Karabec.