Na Širůchu zvedli všech šest bodů

Staré Město Sport 24 / 10 / 2014

Volejbalisté St. Města fanouškům servírovali parádní podívanouPrvoligoví volejbalisté VSK Staré Město domácí premiéru zvládli na jedničku. V hale na Širůchu skalpovali Hradec Králové i Choceň, loňského finalistu první ligy, přičemž ztratili jediný set. V tabulce tak armáda trenéra Petra Karabce, který postrádal Špalka a Kobolku, poskočila na sedmé místo.
Staré Město - Hr. Králové 3:1
V úvodním setu nastoupil na nahrávce zkušený Kamler, který se snažil v maximální míře využít souhry se středovými hráči Skybou a Zábranským, což se dařilo. Přihrávající smečaři a libero Bláha si však často neporadili s příjmem servisu a při následném útoku po kůlech se domácí neprosazovali. A tak set urvali Východočeši. Do druhého setu vystřídal Kamlera reprezentační junior Truong, který těžil ze sehranosti s Bláhou a Motyčkou. A když domácí zlepšili servis i hru v poli a obranu na síti, srovnali krok. O výsledku v podstatě rozhodla koncovka třetího setu. Domácí v ní získali výrazný náskok až 22:17, ale v koncovce se zasekli, chybovali na přihrávce i v útoku a hosté se dotáhli na jediný bod (23:22). Setbol vybojoval Skyba útokem ze středu sítě a dvojblok Maděra, Skyba set ukončil. Ve čtvrtém setu se domácí po vyrovnaném začátku (8:6) rozehráli k výbornému výkonu a soupeře doslova převálcovali. Sety -18, 16, 22, 15.
Staré Město - Choceň 3:0
Staroměstští už postrádali Truonga a Bláhu, kteří zůstali k dispozici pro zápas extraligy mužů. Osmička statečných však souboj s loňským finalistou zvládla parádně.
Domácí tahali za kratší konec jen do druhého technického time outu, pak zásluhou výborných bloků a obětavé hry v poli otočili na 17:13 a první set už nepustili. I druhá sada patřila dlouho Chocni, která utekla na hrozivých 14:20. Kment a spol. ale zabrali, stáhli na 19:23 a k neuvěřitelnému obratu pak zavelel mladý smečař Motyčka, který dělovým servisem dokonale rozbil přihrávku hostů. Choceň ještě získala dva setboly, ale domácí je vždy odvrátili a ve strhujícím závěru dvojblokem Maděra, Skyba obrat dokončili. Drama přinesla i závěrečná třetí sada, ve které se týmy střídaly ve vedení, aby v závěru rozhodla souhra Kamlera s veteránem Zábranským, který zařídil oba závěrečné body po útoku středem. Sety 20, 25, 23.
STARÉ MĚSTO: Truong, Motyčka, Kment, Maděra, Skyba, Kamler, Zábranský, libera Bláha a Salava.