Na Slovácku máme neskutečný klid

Na Slovácku máme neskutečný klid
Foto: rek
Uherské Hradiště Sport 25 / 01 / 2013

Spojení Ladislav Volešák a Plzeň bylo snad nejvíce skloňovaným souslovím uplynulého fotbalového týdne na Slovácku. Nakonec z odchodu středního záložníka do týmu bojujícího o titul nebylo nic a jeden ze základních kamenů Habancova souboru bude i na jaře oblékat slovácký dres.
Já bych se už snad ani nechtěl k té Plzni vracet. Vleklo se to od podzimu, ale teď je to pro mě uzavřená záležitost. Proto říkám: Hlavu nahoru a jedeme dál.
V sobotním zápase s Brnem jste si dokonce nasadil na dres kapitánskou pásku. Znamená to, že vaše role v týmu bude teď významnější?
V tom vůbec nic nehledejte. Byl jsem tady jeden z nejstarších a ani jsem nevěděl, že tu pásku budu mít na rukávu. Přinesl mi ji pan Pojezný a to bylo celé.
Přesto se musím vrátit k Plzni. Víte, na čem ztroskotal celý transfer? Mluvilo se o rozdílu jednoho milionu v představách o vaší ceně u obou klubů.
Opravdu jsem se v tom nepitval. Něco takového se říkalo, ale nechtěl jsem se tím zabývat. V první moment jsem byl pochopitelně zklamaný, ale teď už se na to dívám jinak. Na Slovácku budeme rok nebo rok a půl a pak se uvidí, co bude.
Když první námluvy začaly na podzim, to vám muselo ležet v hlavě celé Vánoce?
Samozřejmě jsem to měl v hlavě i přes Vánoce, ale i to už je pryč.
Co vám pomohlo vyhnat Plzeň z hlavy? Spoluhráči v kabině, anebo spíše rodina?
Jednoznačně rodina. Manželka i kluci stáli za mnou.
Manželka už byla smířená s tím, že se budete stěhovat opět do Čech?
Ne, ne. Tím jsme to nechtěli vůbec zakřiknout. Ani jsme si nic odsud neodvezli. Zůstáváme tady a rodina je spokojená.
Takže manželka už si na Slovácku zvykla a i proto se vám tady líbí?
Určitě. Máme tady neskutečný klid a pohodu. Je to škoda jen pro naše rodiče, protože jsou oba z Čech a děti moc nevidí. Oni si ale vždycky udělají rádi výlet.
V médiích se objevilo, že by se kluby měly v létě k jednání vrátit.
Asi ano. Nevím. Ale znovu opakuji. Je to pro mě uzavřená záležitost a já chci aspoň půlrok tady odvádět to, co jsem odvedl na podzim. Mám tedy motivaci k další práci.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace