Na Slovácku už je jako doma!

Na Slovácku už je jako doma!
Foto: František Tureček
Ostrožská Nová Ves Sport 28 / 08 / 2018

Hokejový mistr světa z domácího šampionátu v roce 1985 Pavel Richter je pravidelným návštěvníkem Slovácka, které poznal prostřednictvím dlouholetého kamaráda Tomáše Hůska z Ostrožské Nové Vsi. I když je hokejový expert České televize srdcem Pražák, kraj dobrých lidí a vína se mu už před lety vryl pod kůži.
A tak před blížícím se startem extraligy využil posledního volného termínu, aby si na novoveských kurtech zahrál čtyřhru s kamarádem Hůskem proti bývalému starostovi Stanislavu Turečkovi a Josefu Jordánovi. „Už si tady připadám skoro jako doma, jezdím za Tomášem často. S manželkou jsme teď přivezli i vnoučata od dcery, aby poznala, kam děda s babičkou rádi jezdí,“ usmívá se Richter, který se s jedenáctiletým vnukem a o dva roky starší vnučkou ubytoval ve Slováckém dvoře.
I když to asi málokdo ví, stříbrný olympijský medailista ze Sarajeva 1984 je i vinařským someliérem, takže si rád zajde do Vinařství sv. Florian, jehož majitelem je právě Hůsek. „Do sklípka nám to teď bohužel nevyšlo, ale „privátní“ košt s přáteli jsme stihli u tenisu. Mám pak jistější podání…,“ směje se Richter, jehož „šálkem kávy“ je Dornfelder a Cabernet Moravia z Vinařství sv. Floriana nebo štamprle dobré slivovice.
V tříměsíční hokejové pauze se věnuje především rodině a vnoučatům. Ale nezapomíná ani na hobby sportovní aktivity. A rovněž absolvoval seminář hokejových rozhodčích v Nymburce, kde se seznámil s novými pravidly, aby prý pak v televizi nemluvil nesmysly…
Právě povinnosti v České televizi mu brání v účasti na zářijových Slavnostech vína v Uherském Hradišti, které touží navštívit už léta. „Ještě neházím flintu do žita, stále neznám termíny komentování, takže uvidíme, třeba se potkáme. Ale už teď vím, že přijedu 14. září na tenisový turnaj do Ostrožské Nové Vsi,“ prozradil třiašedesátiletý Richter.

autor: FRANTIŠEK TUREČEK, PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace