Na sportovní trůn v Hluku usedla Ševčíková a Mazlinky

Hluk Sport 04 / 02 / 2016

Pákař Dušan Tesařík zlatý hattrick nezkompletoval. Z trůnu pro nejlepšího sportovce města Hluk jej sesadila teprve sedmnáctiletá Markéta Ševčíková, stolní tenistka extraligového výběru žen, účastnice mistrovství Evropy juniorek a trojnásobná medailistka republikového šampionátu dorostenek.
„Je to pro mě obrovské překvapení, to mě ani ve snu nenapadlo,“ komentovala vítězství Ševčíková, která přišla pod hluckou tvrz před dvěma lety z Hodonína. Aktuálně je podle procentuální úspěšnosti druhou nejlepší členkou týmu, který bojuje o postup do play off. Ševčíková tak navázala na double stolní tenistky Anety Kučerové, která vyhrála první dva ročníky ankety.
O zbylá místa na stupních vítězů se podělili muži. Druhé místo obsadil fotbalista Radek Bihari, opora a stálice týmu, který po podzimní části I.A třídy figuruje na šesté příčce. V roce 2015 odehrál všech 26 zápasů, na hřišti strávil 2 380 minut a zaznamenal 14 gólů. Až třetí skončil obhájce prvenství Dušan Tesařík, úřadující mistr a vicemistr republiky. „S vítězstvím jsem nepočítal, ani třetí místo mi moc nesluší, vždyť jsem půl sezony kvůli zranění nezávodil. Raději bych na něm viděl Václava Vaculoviče, který vybojoval bronz na mistrovství světa a je největším talentem českého armwrestlingu za poslední léta. Ale nevešel se ani mezi pět nejlepších,“ zamrzelo trošku Tesaříka. Čtvrtý skončil florbalový gólman Richard Podškubka a pátý pákař Jaroslav Štůsek, dvojnásobný mistr světa v kategorii Masters.
Nejlepším kolektivem za rok 2015 byly vyhlášeny mažoretky Mazlinky, mistryně Evropy v kategorii děti a disciplíně Traditional Majorettes. Druzí skončili fotbaloví starší žáci, kteří pod vedením trenérů Ivo Ševčíka a Roberta Kužely vyhráli krajskou soutěž s impozantním skóre 137:8! Bronz patří florbalistům, kteří třetím místem v divizi přepisovali klubové dějiny.
Organizátoři slavnostního vyhlášení uvedli i pět sportovních legend do Síně slávy, mezi nesmrtelné poslali Josefa Fantu (stolní tenis), Miroslava Hubáčka (basketbal, atletika), Vojtěcha Prajzu, Františka Směšného a Pavla Soviše (všichni fotbal). A v Hluku nezapomněli ani na mládeže, ocenění si převzali fotbalisté David Zlínský, Zdeněk Frühauf, Adam Koníček, florbalisté Aleš Hubáček, Ctibor Tichopádek, stolní tenista Lukáš Schuster, judista Samuel Hájek, pákařka Nikol Krůzová a zápasník Filip Jozefák.