Na takový fotbal lidé chodit budou

Uherské Hradiště Sport 22 / 10 / 2014

Slovácko mělo dva týdny reprezentační přestávky, aby se dostalo z nepříjemné porážky, kterou mu doma uštědřil ostravský Baník. Svatopluku Habancovi se podařilo naordinovat správnou léčbu, protože bod, který si odvezli jeho svěřenci zpod Ještědu, byl naprosto zasloužený.  Utkání mělo nadstandardní úroveň. Myslím, že na takový fotbal diváci budou chodit, ale pro nás trenéry je pochopitelně trochu stresující. Zápas jsme velmi dobře rozjeli. Byli jsme maximálně efektivní. Domácí sice měli v některých okamžicích trochu smůly, ale my jsme hráli takticky od poloviny hřiště a vyráželi do brejků, ze kterých jsme dali dvě branky. Ve druhé půli jsme v některých pasážích zbytečně zalezli, nemyslím útočnou fázi, a v prostoru nám vznikla velikánská díra. Po jedné skrumáži, kdy zápas gradoval k nějakému otočení, byla chyba, že jsme situaci nedohráli ke gólovému zakončení. I za stavu 2:1 jsme měli možnost zvýšit opět na dvoubrankový rozdíl, nepovedlo se a po vyrovnání se zápas dohrával stylem nahoru-dolů, se spoustou příležitostí i řadou nevyřešených předfinálních fází. Před zápasem bych remízu bral, ale protože jsme byli v dvoubrankovém vedení, tak ve mně zůstává pocit, že jsme mohli vyhrát, netajil se myšlenkami na plný bodový zisk, které jej provázely v průběhu utkání, Svatopluk Habanec.
Trenérovi Slovanu Liberec Samuelu Slovákovi pomalu začíná téct do bot. Deset bodů na trojnásobného mistra republiky je velmi chabá vizitka. Nedostal jsme žádné ultimátum, ale samozřejmě cítím, že tlak na mě je, přiznal Slovák a pak otočil pozornost k utkání.  V prvním poločase bylo Slovácko lepší v přechodové fázi, kdy se nám nepodařilo pokrýt Doška. Ze dvou akcí dalo dvě branky. Někteří naši hráči byli v křeči. Přece jen máme hodně mladé mužstvo a zápasy, kdy se od mužstva čeká pouze vítězství, si musí odžít. Především v prvním poločase se to projevovalo velkým množstvím lehkých ztrát. Ve druhém poločase ale křeč opadla a my jsme se zlepšili. Chtěli jsme zvrátit vítězství na naši stranu, ale chybělo nám i trochu štěstí, posteskl si slovenský kouč libereckého Slovanu.