Na tripple nedosáhly!

Sport 24 / 05 / 2012

O titulu rozhodlo prodloužení

Zlatý hattrick v podobě vítězství v Interlize, Českém poháru a v národním šampionátu se nakonec Veselankám nepodařil. V boji o mistra České republiky totiž podlehly Porubě 1:3 na zápasy a skončily tak druhé. I tak se jedná o zřejmě nejlepší klubovou sezónu Veselí v historii!

Poruba - Veselí n/M 34:23
Poruba šla od úvodních minut jasně za vítězstvím a za celý zápas nepustila Veselanky ani jednou do vedení. Hostující tým hodně srážely nepřesnosti při rozehrávce a domácí hráčky tažené zejména dvojicí Tóthová a Chrenková toho dokázaly využít. Ostravačky si vytvořily čtyřbrankový náskok, který si držely do 33. minuty. Poté se domácím podařilo odskočit ze 16:12 až na 21:12 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. V závěru utkání dal hostující trenér příležitost i mladým hráčkám a Poruba bez problémů dokráčela k zisku druhého finálového bodu.
Poločas: 15:10
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková – Rajnohová 3, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 1, Tomečková 2, Chmelařová 3, Fleková 4/1, Súkenníková 6/3. Sedmičky: 3/2:6/4. Vyloučení: 6:5. Rozhodčí: Dvorský, Sivák. Diváci: 230. Stav série: 2:1.

Poruba  - Veselí n/M 25:24
Ve čtvrtém finálovém zápase viděli diváci nejvyrovnanější duel celé série a oba týmy se v něm po celou dobu střídaly ve vedení. Veselanky vedly častěji, ale jejich náskok byl nejvíce tříbrankový a Poruba podpořená výbornou Dolákovou v brance jej dokázala vždy vymazat. Pro dokreslení situace lze použít vývoj na přelomu poločasů. Po těsném vítězství v první půli se hostujícím hráčkám podařilo zvýšit na 11:13, Poruba následně otočila na 14:13, aby vzápětí byl stav 14:15. V poslední minutě řádné hrací doby chytila Černá střelu Mrózkové, a tak měla rozhodnutí v rukou hostující Fleková, ale i ji Doláková vychytala. Diváci tak viděli prodloužení, ve kterém Poruba odskočila na 24:21, což se ukázalo jako rozhodující. Veselanky sice finišovaly, ale srovnat se jim už nepodařilo. Poruba tak získala český titul, zatímco Veselí získalo stříbrné medaile.
Poločas: 11:12, 20:20
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková – Rajnohová 5, Kratochvílová, Drotárová 6, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 1, Chmelařová 3, Fleková 7/3, Súkenníková 2. Sedmičky: 3/2:4/3. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Čanda, Brunovský. Diváci: 310. Strav série: 3:1.