Na trůn se vrací Kamenický

Buchlovice Sport 11 / 05 / 2012

Osmý díl Hakman Cupu vyhrál Kučera z Buchlovic

Král je mrtev, ať žije král! Už dva díly před koncem sedmého ročníku populární série o petanquového krále Uherskohradišťska je jasné, že dvouletému panování Antonína Macha z Uh. Hradiště zvoní umíráček. Trůn a žezlo předá Petru Kamenickému z Buchlovic, který má v čele průběžného pořadí Hakman Cupu nedostižný náskok 53 bodů.
O předčasné korunovaci rozhodl sobotní turnaj pod majestátným hradem Buchlovem. I když Kamenický obsadil až páté místo, jeho nejbližší pronásledovatelé Fridrich s Horákem dopadli ještě hůře... „Petr vyhrál zaslouženě, vždyť jen ve dvou turnajích neskončil na bedně, ve sbírce má už šest minipohárů (1-2-3 - pozn. autora). Vyrovnanější formou se nikdo jiný pochlubit nemůže,“ smekla před novým králem Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice.
O cenné body do závěrečného turnaje TOP 16 bojovalo v sobotu 37 koulařů, nejpřesnější ruku prokázal domácí Vít Kučera, který ve finále „zacvičil“ s boršickým Jaromírem Janíkem 13:4.
„Psychicky jsem to nezvládl,“ okomentoval rychlý konec nadějí na vítězství Janík. Ve finále hrál totiž vůbec poprvé, zatímco jeho soupeř už nějaké zkušenosti měl... „Kučera už v minulosti dvakrát vyhrál,“ připomněla Horáková. Třetí místo obsadil letos ve výborné formě hrající Jiří Bukvald z Boršic, čtvrtý byl Peter Huťka z Uh. Hradiště a pátý už zmiňovaný lídr Kamenický, který se vrací na trůn po třech letech.
Zrcadlo výsledků: 1. Vít Kučera (Buchlovice), 2. Jaromír Janík, 3. Jiří Bukvald (oba Boršice), 4. Peter Huťka (Uh. Hradiště), 5. Petr Kamenický (Buchlovice). Průběžné pořadí po 8 z 10 turnajů: 1. Petr Kamenický 257, 2. Pavel Fridrich 204 (Uh. Hradiště), 3. Miroslav Horák 203, 4. Jiří Sonntag 192 (oba Buchlovice), 5. Jiří Bukvald 183.