Na trůn se vrátil Jiří Sonntag

Buchlovice Sport 16 / 06 / 2018

Král je mrtev, ať žije král! Vítězem třináctého ročníku populární série Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska se po neskutečně dramatickém průběhu stal Jiří Sonntag z Buchlovic, který tak originální trofej ukořistil už podruhé. Premiérově se radoval před pěti lety. Z trůnu sesadil Karla Hikla.
Závěrečný turnaj sezony přilákal pod hrad Buchlov 24 koulařů, kteří měli společný cíl - zkomplikovat trojlístku kandidátů cestu na trůn. Matematika byla jasná. Po odečtení nejhoršího výsledku vedl Pavel Tomášů z Boršic o čtyři body před domácím Jiřím Sonntagem a o devět před Karlem Hiklem z Boršic. „A průběh turnaje nabídl drama hodné Hitchcocka,“ uvedla Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice. Z trojlístku aspirantů na titul vyhráli základní skupiny jen Sonntag s Hiklem, čímž z náskoku Tomášů ukrojil bod. Když pak průběžný lídr ve druhém kole play off padl s Janíkem, zdálo se, že je ze hry. Jenže drama pokračovalo. „Ve třetím kole pro změnu vyhrál pouze Tomášů a vrátil se do bojů o vítězství. Když pak Sonntag posledním hodem porazil Hikla a Tomášů porazil boršického Fryštáka, všichni byli přesvědčení, že o šampionovi rozhodne až turnaj TOP 16. Ale mýlili se, zapomněli totiž na bonusový bod pro Sonntaga za skalp úřadujícího krále Hikla,“ komentoval závěrečnou zápletku Pavel Fridrich, ředitel turnaje. Z turnajového vítězství se radoval Jaroslav Janík z Boršic, který ve finále porazil Libora Lavičku ze Střílek. Třetí místo obsadil nový šampion Sonntag.
Konečné výsledky Grand Prix: 1. Jiří Sonntag (Buchlovice) 285, 2. Pavel Tomášů 284, 3. Karel Hikl (oba Boršice) 277, 4. Libor Lavička (Střílky) 272, 5. Petr Kamenický (Buchlovice) 258, 6. Jaroslav Janík 243, 7. Miroslav Fryšták 235 (oba Boršice), 8. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště) 232, 9. Tomáš Bukvald (Boršice) 197, 10. Milan Tomášů sen. (Staré Město) 194.

autor: ceh, joh