Na trůn usedl už počtvrté

Na trůn usedl už počtvrté
Staré Město Sport 12 / 02 / 2019

Squashista Marek Panáček ze Starého Města splnil roli vysokého favorita, když se na republikovém šampionátu v Praze dvakrát probojoval do finále a jedno proměnil v titul šampiona! Z vítězství se radoval ve své kategorii U17 a obhájil zlatou medaili.
Šestnáctiletý juniorský reprezentant, který hraje za brněnský klub Squash Viktorie, neměl při zlaté jízdě žádnou konkurenci. Cestou na vrchol neztratil jediný set a suverénně si tak došel už pro čtvrtý juniorský titul. „Obhajoba je vždycky náročná, soupeři chtějí můj skalp. A přitom mě všichni viděli už ve finále, tlak byl obrovský. I proto jsem moc rád, že jsem ho ustál,“ usmíval se Marek Panáček, který ve finále skolil ve třech setech nasazenou dvojku Mráčka.
Na spanilou jízdu to dlouho vypadalo i v kategorii U19. Opět se totiž probojoval do finále, přičemž ztratil jen dva sety. Ve finále už ale po boji podlehl nasazené jedničce Vorlíčkovi. „I tak jsem maximálně spokojený, medaile patří nejen mně, ale i rodině, klubu a trenérovi Janu Břeňovi,“ poznamenal student SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě, který aktuálně vládne evropskému žebříčku U17. Ve světovém je třetí. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace