Na Turecko jsme nenavázali

Na Turecko jsme nenavázali
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 21 / 02 / 2011

Ladislav Volešák si po narození syna užívá rodinné pohody, která se přesunula i na hřiště. Trenér Soukup i jeho spoluhráči si pochvalují jeho formu, kterou v zimní pauze nasbíral. Nicméně on sám po generálce se Žilinou tak spokojený nebyl.
Remíza s účastníkem Ligy mistrů je sice dobrá, ale na výkony, které jsme předváděli v Turecku, jsme nenavázali. Asi jsme z nich měli zbytečný respekt. Jsem z toho docela zklamaný, ale musíme uznat, že Žilina je velké mužstvo.
V čem se ten respekt na hřišti projevoval?
V Turecku se nám všechno dařilo, ale dnes nám to moc nešlo. Přitom atmosféra byla dobrá. Co by za takovou jinde dali. Dobrý byl i terén. Myslím, že jej správci připravili na tuto roční dobu výborně. I když s tureckými pažity se to srovnávat nedá. Na to se ale vymlouvat nemůžeme. Asi nám respekt svazoval nohy.
Byli Slováci hodně důrazní?
Drželi velmi dobře míč a než jsme se k němu dostali, tak jej zase šikovně posouvali dál. Pak to vypadalo, že jsme jen běhali a stejně byli všude pozdě.
Trenér Soukup si přál, aby kvalita soupeřů v přípravě rovnoměrně stoupala. Byla Žilina skutečně tím nejkvalitnějším protivníkem, kterého jste potkali?

Určitě, i když i Rumuni, se kterými jsme hráli naposledy v Turecku, byli výborní. Perfektně drželi míč a moc nám jej nepůjčovali. Snad tak Bohemka hrát nebude, otočí se to a pod tlakem bude Bohemka a my budeme útočit.
Jak se vůbec cítíte po skončení přípravy? Řada lidí kolem týmu vás chválí.
Hodnocení je na jiných. Myslím, že Turecko se povedlo všem. Nechci říkat, jestli se mi dařilo, nebo ne. Nějaký gól jsem dal, na nějaký jsem přihrál. Hlavně záleží ale na tom, jak začneme s Bohemkou, a od toho se bude všechno odvíjet. Příprava ale byla v pohodě.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace