Na turnaji v Brodě triumfovala Spytihněv

Slovácko Sport 09 / 03 / 2010

Kanonýr Kowalík rozhodl hattrickem, Sušice nestačily na Nedakonice

Čekání na prvenství v domácím turnaji se fotbalistům Uh. Brodu opět oddaluje. Ani letos se z prvenství na Janáček Cupu neradovali. V přímém souboji o prvenství podlehli Spytihněvi 0:1. Nováček turnaje si tak z Uh. Brodu odváží prvenství. Domácí fotbalisté se z vítězství na tomto turnaji naposledy radovali v roce 2008, kdy triumfem završili zlatý hattrick. Ve skupině B se do čela probojovaly Havřice.
Velký boj o prvenství čeká i turnaj ve Starém Městě. Oba velcí favorité Osvětimany i Koryčany nezaváhali, své soupeře doslova rozdrtili a nadále se dělí o průběžné první místo.
Na zimních turnajích nezaváhali ani fotbalisté Částkova a Kněžpole, kteří si na svá konta připsali vítězství. Částkov dokonce první. Naopak Zlámanec padl až v samém závěru.

VTP Pelka Staré Město
Buchlovice - Osvětimany 1:8 (1:4)
Jasná převaha Osvětiman se projevila i v brankovém poměru.
Branky: Vojtěšek - A. Blecha 4, Brhel, Březina, Dobeš, R. Křemeček

Medlovice - Koryčany 2:16 (2:6)
Favorit turnaje v duelu s Medlovicemi nezaváhal a soupeře doslova rozstřílel.
Branky: Marčík, Kuchař - Lisko 4, Bušálek 3, Jančík, Posolda, Hála, Koval 2, Foltýn

Kudlovice - Nedachlebice 3:4 (2:2)
Vyrovnané utkání, ve kterém diváci viděli sedm branek. Tu rozhodující pro Nedachlebice viděli v 70. minutě.
Branky: Najbrt, Bohun 2 - Křenek 2, Šurmánek 2

Staré Město - Zlechov

Janáček Cup Uh. Brod
O. N. Ves - Újezdec 1:2
Ostrožská Nová Ves se poklonila Újezdci. „K zápasu jsme přistoupili velmi špatně. Až za stavu 0:2 jsme začali hrát, co jsme si řekli. Soupeře jsme podcenili a zaslouženě jsme prohráli,“ uznal novoveský kouč Libor Soldán
Branky: Čápek - Gregor, Pilka

Uh. Brod - Spytihněv 0:1
Generálka na divizní boje fotbalistům Uh. Brodu nevyšla. V hodně tvrdém a vyhecovaném utkání rozhodla jedna branka, která znamenala nejen vítězství v zápase, ale i na celém turnaji.

Havřice - Hřivínův Újezd 6:3
Havřičtí se v prvním poločase činili a získali vysoké vedení 4:1. Poté trochu polevili a soupeř se dostal na kontakt, ale závěr opět patřil svěřencům Vojtěcha Gajdůška. „Laxní úvod druhé půle jsme napravili na konci, kdy jsme se dvakrát prosadili,“ usmívá se kouč.
Branky: Ulčík 2, M. Masařík 2, Rachůnek, Kubáň - Minařík 2, Výmola

Bojkovice - Uh. Brod B 2:2
Bojkovičtí vstoupili do utkání levou nohou. I když měli místy herní převahu, natropili dvě hrubé chyby, ze kterých inkasovali. Broďané si ale vítězství nepohlídali a dovolili soupeřům srovnat. V závěru mohli ještě zaplakat, ale Bojkovice nevyužily dvě šance.
Branky: Spáčil, Hanke - Šenkeřík, Zapletal

Uh. Brod dor. - Horní Lhota 7:1
Branky: Přecechtěl 2, Plšek 2, Pokorný, Kňazeje, Pochylý pen.- Koutný pen.

Jaroslavice - Zlámanec 5:2 (1:2)
Utkání dvou poločasů. V prvním byl lepší Zlámanec, po změně stran hlavně v posledních patnácti minutách dokázaly Jaroslavice vsítit čtyři branky a dokonale otočit utkání. Zlámanci se v utkání zranil stoper Holoubek.
Branky: Stašek, Brázdil

Částkov - Lhota 7:1 (4:0)
První výhru na turnaji si připsal Částkov, který bez problémů přehrál Lhotu u Malenovic, také hrající základní třídu. Hattrickem se blýskl Krejčiřík.
Branky: Krejčiřík 3, Řezníček 2, Haša, Brázdil

Barum Continental Cup
Kněžpole - Horní Lideč 5:0 (1:0)
První půle byla vyrovnaná, Kněžpole vstřelilo jenom jednu branku. Po změně stran nastoupil kanonýr Kowalík, který během dvaceti minut rozhodl utkání hattrickem.
Branky: Kowalík 3, Chudárek, Dujka

Přípravné zápasy
Jalubí - Kostelany n/M. 3:1 (1:0)
Při prvním letošním utkání se svěřenci trenéra Samsonka na umělce v Kunovicích spíše sehrávali. Ve vyrovnaném utkání rozhodlo Jalubí v samém závěru dvěma brankami.
Branka: T. Gajdorus 2, L. Gajdorus - Jul. Mojžíš

Blatnice - Strání 3:4
Vyrovnaný zápas přinesl řadu šancí na obou stranách. Jen zásluhou gólmanů nenarostlo skóre na hokejový výsledek. Nakonec stálo štěstí při Strání, za které se dvakrát trefil Pomajbík.
Branky Strání: Pomajbík 2, Frühauf, Mikláš

Veselí - Dolní Němčí 2:5
Dvacet minut vyrovnané hry vystřídal nápor Dolního Němčí, které zaslouženě zvítězilo.
Branky: Stojaspal 3, Krchňáček, Kadlček

Hluk - Boršice 2:2
Utkání Hluku a Boršic v prvním poločase příliš šancí nenabídlo. Vše se vylepšilo ve druhé půli, družstva se nakonec rozešla smírně.
Branky: Bachánek, Jurásek - Brzica, Dufek

Nivnice - Horní Němčí 3:1 (2:0)
Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Kanonýr Nivnických Skočovský zahodil tři tutovky. Do druhé půle musel trenér Nivnice Kalina do brány postavit hráče z pole Nuzíka, protože gólman Koktavý se v závěru první půle zranil.
Branky: Šimek 2, Popelka- M. Tureček

Kunovice - Jalubí 5:2 (3:2)
Kunovice po dlouhé době proměňovaly šance a odneslo to Jalubí, které hrálo v plné sestavě. V přípravném utkání se v dresu Kunovic objevil Roman Svoboda ze Sadů.
Branky: T. David 2 z pen., J. Lahodný, Baný, Omelka

Vážany -  Břestek 2:2 (1:2)
Na přírodním trávníku se hrálo kvalitní přípravné utkání, ve kterém měl Břestek více šancí, ale nedokázal je proměnit.
Branky: Machynka, Gottwald - Zámečník 2

Polešovice - Mor. Písek 2:1 (1:0)
Na tréninkovém hřišti a na těžkém terénu se hrálo vyrovnané utkání. O vítězství domácích rozhodl v 65. minutě Svoboda.
Branky: Z. Kotek, Svoboda - Vrána

Havřice - Vysoké Pole 4:1
Kromě působení v Janáček cupu v Uherském Brodě se Havřice odhodlaly na prověrku s Vysokým Polem. V té se blýskly vítězstvím 4:1, když si z toho dvě branky dal soupeř do vlastní sítě.
Branky: vlastní 2, Rachůnek, Doležálek

Sušice- Nedakonice 5:10 (2:5)
Nedakonice podaly velmi kvalitní výkon a po zásluze vyhrály. V útočné fázi hrály rychle na jeden dotek. Sušice se nedokázaly tomuto stylu hry přizpůsobit a po zásluze prohrály.
Branky: Šur 2, vlastní, Kaštánek, Omachlík - J. Klečka 4, Trubačík 3, Belák 2, Beránek

Kunovice - KEN Veselí 2:1
Branky: Balaštík, Klvaňa

Veselí st. dor. - Bzenec dor. 5:0, Hroznová Lhota - KEN Veselí 5:0, Kněždub - Březolupy 0:1

autor: sal, hor