Na úvod soustředění prohra s Olympiakosem

Uherské Hradiště Sport 12 / 07 / 2023

Po třech týdnech přípravy v domácích podmínkách vyrazili fotbalisté Slovácka ladit svoji herní formu do rakouského Kössenu.

Na palubě autobusu bylo jednadvacet hráčů plus tři gólmani. Dlouhodobé zdravotní problémy nepustily do závěru přípravy Kohúta s Břečkou, naopak šanci vybojovat si prvoligový dres se rýsuje devatenáctiletému stoperovi Onuohovi a krajnímu obránci Bartošovi, šanci dostali také mladí záložníci Kudela s Kočím. Na testech v druholigovém Vyškově je mladý brankář Borek, a tak roli třetího gólmana převzal v Rakousku devatenáctiletý Urban, který chytá i v české devatenáctce.

Po loňských zkušenostech s podmínkami herního kempu ve Slovinsku si Slovácko vybralo letos rakouské Alpy. „V Rakousku máme vše potřebné k závěrečné přípravě před startem ligové soutěže. V rámci soustředění nás navíc čekají tři zajímaví soupeři včetně rakouského mistra ze Salzburgu,“ vysvětlil změnu prostředí sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski. Prvním soupeřem byl den po pátečním příjezdu Olympiakos Pireus, kterému Svědíkovi svěřenci podlehli 1:2. Třetímu týmu řecké nejvyšší soutěže postavili trenéři sestavu Heča - Doski (60. Kalabiška), Hofmann, Kadlec, Reinberk - Kim (75. Holzer), Trávník (60. Daníček), Havlík, Petržela (60. Sinyavskiy) - Juroška (75. Brandner), Mihálik (60. Vecheta) a po prvním poločase prohrávalo Slovácko brankami El Arabiho. Pět minut po přestávce snížil po ideálním pasu Seung Bina z voleje Juroška. "V prvním poločase jsme byli zbytečně pasivní. Úvodních dvacet minut druhé půle bylo velmi dobrých, pak Olympiakos prostřídal a prokázal svoji kvalitu. Kombinačně nás přehrával, my jsme špatně dostupovali a byli v soubojích pozdě," popsal utkání Svědíkův asistent Jan Baránek.

autor: Aleš Mazúrek