Na vítězný double potřebovali deset mečbolů

Sport 16 / 01 / 2012

Z výhodného třetího místa vyrazí zřejmě do play-off prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město. V přímém souboji o zmíněnou pozici totiž dokázali ve čtyřech setech zvítězit na palubovce Benátek nad Jizerou.
Česká Lípa - St. Město 2:3
Trenér Petr Karabec měl k dispozici uzdraveného smečaře Maděru, hostujícího nahrávače Janoucha ze Zlína a taky smečařa Salavu, který se na Širůch vrátil po několika sezonách, kdy se věnoval výhradně beachvolejbalu.
Ve vyrovnaném prvním setu se chleba lámal až v koncovce, ve které měly oba týmy k dispozici dva setboly. Jenže zatímco domácí ani jeden nevyužili, Staroměstští druhým nepohrdli. Jenže v koncovce druhého setu selhali na přihrávce a soupeř v jednom postavení šňůrou bodů získal rozhodující náskok 24:17 a srovnal krok. Obdobný průběh, jen v obráceném gardu, měl třetí set. Za stavu 17:17 ujeli hosté na 20:17 a v koncovce úspěšnými bloky náskok ještě povýšili. Následně jim ale utekl začátek čtvrté sady, prohrávali 0:5 a domácí si náskok udržovali až do koncovky.
V tie-breaku se Staroměstským letos nebývale daří, když ze šesti předchozích prohráli jediný. A bilanci potvrdili i v České Lípě, kde po vyrovnaném začátku získali v jednom postavení rozhodující náskok 10:6, který si v koncovce pohlídali. V ní vedli už 14:11, ale proměnili až třetí mečbol. Sety -26, 18, -19, 20, -13.
Benátky B - St. Město 1:3
Bitvu o třetí místo začali hosté ve velkém stylu, výborným servisem a dobrými bloky získali záhy rozhodující náskok až 16:8 a bez problémů šli do vedení. Druhý set rozhodli čtyřbodovou sérií po nepříjemném servisu Skyby, kdy utekli z 16:16 na 20:16, a v koncovce si náskok pohlídali. Po chybách na přihrávce i v útoku záhy výrazně ztráceli v úvodu třetího setu, čehož Benátky využily k zisku rozhodujícího náskoku a zdramatizování zápasu. Víc už jim ale Staroměstští nedovolili. Ve čtvrtém setu se vrátili do zápasu sérií účinných servisů, dobrými bloky a pestrou hrou nahrávače Kamlera. V závěru výrazně vedli až 24:15, ale nakonec proměnili až sedmý mečbol. Sety -16, -20, 14, -21.

autor: PETR STRAKA