Na Vysočině vyhořeli na příjmu

Staré Město Sport 14 / 11 / 2019

S hostujícími hráči Zlína uspěli prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město  na palubovce brněnské Tesly, která je v podstatě zálohou extraligového Volejbalu Brno. Druhý duel ve Velkém Meziříčí však už nezvládli.

Tesla Brno - STARÉ MĚSTO 1:3
Po vyrovnaném začátku do stavu 12:12 se hosté urvali až na 17:12 při servisu Janečky a skvělé obraně na síti. Průběžné vedení pak uhájili až do vítězné koncovky. Druhý set se rozhodl nejtěsnějším rozdílem až v závěru, když většinou vedli domácí, ještě v koncovce 22:20. Hosté znovu při servisu Janečky otočili na 23:22, ale závěr nezvládli a v jednom postavení kvůli špatné přihrávce set ztratili. Ve třetím setu hráči VSK přidali na servisu a díky sérii nahrávače Šulce ujeli z 19:18 na 22:18. Set pak získali proměněním hned 1. setbolu úspěšným blokem. V závěrečném setu rozhodly ve prospěch VSK 2 série. Nejprve se na servisu rozstřílel Motyčka a čtyřmi body přispěl k vedení 10:4 a v závěru se přidal Šulc, po jehož servisu vedli hosté již 23:16 a bylo rozhodnuto. Sety -21, 23, -21, -18

Velké Meziříčí - STARÉ MĚSTO 3:0
Svěřenci kouče Karabce od úvodu zápasu ztráceli a rychle prohrávali 0:4. Zaostávali především na servisu a příjmu. O výrazné vedení domácích se postaral především bývalý hráč extraligového Brna Stanislav. Po pěti esech zvýšil průběžné vedení Velkého Meziříčí na 14:5 a set prakticky rozhodl. Ve druhém setu se hosté zlepšili a v polovině vedli o bod 16:15. Následně opět domácí Stanislav zaúřadoval na servisu a domácí ujeli na 21:16. V koncovce hosté ještě snížili na 21:22, ale znovu se nepopasovali s přihrávkou a set ztratili. Závěrečný set byl kopií úvodního. Hráči VSK hořeli hlavně na příjmu a zápas jednoznačně prohráli. Sety 14, 21, 16.
V dalším kole je na programu souboj dvojiček. V pátek od 18 hod. se na Širůchu představí celek Sokola Bučovice, v sobotu je odveta u soupeře.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Motyčka, Janečka, Kittel, Čech, Varous, libero Viceník, střídali Kozák, Kroča, Skyba, Dřímal a Bláha.
1. Benátky n. J.    7    2    0    1    28:10    25
2. Bučovice    5    3    2    1    29:15    23
3. Vel. Meziříčí    6    0    3    2    24:16    21
4. Lvi Praha B    5    2    1    2    23:15    20
5. St. Město    6    1    0    4    23:16    20
6. Liberec B    4    1    1    4    18:18    15
7. Dobřichovice    3    1    2    4    17:22    13