Nadstavbu rozjely porážkou na Slavii

Uherské Hradiště Sport 18 / 04 / 2023

Fotbalistky 1.FC Slovácko na úvod nadstavbové části I. ligy vyhořely na půdě favorizované pražské Slavie, když doplatily na žalostnou finální fázi. I když většinu zápasu odehrály vyrovnanou partii, vyloženou šanci si nevytvořily.

Slavia Praha - SLOVÁCKO 3:0

Slovácko v závěru základní části po sympatickém výkonu prohrálo na Slavii 2:4, jenže v sobotu vůbec nezachytilo úvod, když už po čtvrthodině hry ztrácelo dvě branky. Pražanky byly na koni, ale další šance už neproměnily. Tým z Uherského Hradiště zahrozil jen dvakrát, centr Valáškové skončil na horní síti a trestný kop Ferencové zamířil těsně nad břevno. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, domácí hráčky byly aktivnější, ale střelecky se nakonec prosadily až v poslední minutě. „Jsme obrovsky zklamané, hlavně z našeho přístupu k zápasu. Co jsme předvedly na hřišti, nebyl hezký fotbal, hrály jsme bez nasazení a nedokázaly jsme to ani jedna zvednout,“ nechala se slyšet Jana Žufánková, útočnice poražených. Poločas 2:0.

SLOVÁCKO: Růžičková - Polášková (64. Hlaváčová), Jančářová, Pěčková, Krejčířová, Jelínková, Ferencová, Žufánková, Jonášová, Valášková (78. Obadalová), Bláhová.

1. Slavia Praha   12            1              2             79:10     37

2. Sparta Praha                 11            3             0             52:8       36

3. Slovácko        8             3             4             38:27     27

4. Liberec           8             2             4             33:16     26