Nahradí Heča v bráně Nguyena?

Nahradí Heča v bráně Nguyena?
Foto: Martin Otto  /  Nejen do slováckého kroje, ale hlavně do brankářského dresu by se mohl znovu obléknou slovácký odchovanec Milan Heča.
Uherské Hradiště Sport 27 / 01 / 2023

V sobotu se zvedne opona nejvyšší fotbalové soutěže a Slovácko doma přivítá České Budějovice.

Svěřenci Martina Svědíka jsou dobře připraveni, i když z herního kempu v Chorvatsku se vrátili trochu rozladění. "Nevyšlo nám moc počasí, ale ideální nebyly terény a ani hotel, který byl jiný než v předchozích letech. Terén a hotel jde za mnou. Věřil jsem agentuře, se kterou spolupracujeme už léta a která nám pomohla třeba za covidu. Příští rok si více pohlídám," říká důrazně sportovní ředitel Veliče Šumulikoski, který se musí vyrovnat s další výzvou. 

O služby Filipa Nguyena se přihlásil nováček vietnamské ligy FC Cong An Ha Noi a jeho i Nguyenův zájem o přestup je enormní. "Vše záleží na tom, jestli se nám podaří přivést brankáře, kterého chceme už teď v zimě. Neřeknu nic tajného, že tím brankářem je Milan Heča, kterému v létě končí smlouva ve Spartě. Budeme rádi, když se s ním domluvíme na příchodu už teď v zimě. Pak bychom Filipa uvolnili. Pokud bychom se s Milanem nedomluvili, tak  Nguyen u nás dochytá sezónu," rozplétá brankářské klubko Šumulikoski. 

Že by zimnímu návratu Heči do Slovácka mohl napomoci zájem Sparty o slováckého mladíka Vechetu, Šumi rázně odmítá. "Filip má u nás dlouhou smlouvu a pokud bychom se měli bavit o jeho odchodu, tak zájemce musí vysázet na dřevo 45-50 milionů. A nemusí to být Sparta." Na druhou stranu do finále spějí jednání o prodloužení smlouvy s Michalem Tomičem. U něj se sportovní ředitel Slovácka nebojí, že by se mohl zopakovat loňský příběh Jurečky, který tak dlouho "jednal" o nové smlouvě, až odešel zadarmo. "Michal je úplně jiný člověk. Slušně vychovaný a v jednání se pořád posouváme k podpisu." 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace