Nájezdy rozhodl Kartusek

Uherské Hradiště Sport 26 / 04 / 2010

Inlinehokejisté uherskohradišťského Reflexu mají za sebou extraligovou premiéru. Zbrusu novou plochu pokřtili „jen“ čtyřmi body, když je o zbylé dva připravil v historicky prvním okresním derby po samostatných nájezdech rival z Uh. Brodu. Střelecky zářil Petr Sakrajda, který se podepsal pod pět gólů.
Uh. Hradiště - Brno 10:5 (0:0, 2:1, 2:2, 6:2)
Domácí se tři čtvrtiny trápili, první třetinu dokonce nevsítili ani gól, a střelecké prokletí prolomil až Piluša. Jenže Brňané i na další hradišťský zásah dokázali odpovědět, takže do poslední čtvrtiny se šlo za nerozhodnutého stavu 4:3. „Závěr už byl ale v naší režii, soupeři navíc postupně docházely síly, takže jsme mu nakonec načepovali desítku,“ uvedl spokojený Miroslav Rýpal, prezident Reflexu. O jubilejní desátou trefu se postaral Sakrajda, který tak zkompletoval hattrick. Branky: Sakrajda 3, Piluša 2, Pšurný 2, Balaštík, Horák, Nesrsta.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký - Gajdošík, Bičánek, Tučný, Horák, Pšurný - Sakrajda, Piluša - Nesrsta, Balaštík - Stejskal, Němec.
Uh. Hradiště - Uh. Brod 6:7 na nájezdy (2:2, 1:0, 2:3, 1:1)
Do derby vtrhli jako uragán Hradišťští, když z prvních dvou střídání vytěžili ve třetí minutě  dvoubrankové vedení. Jenže pak polevili a se zlou se potázali. „Bleskurychlé vedení nás ukolébalo a navíc jsme se potýkali s koncovkou. Kdybychom proměnili jen třetinu zahozených šancí, vyhrajeme rozdílem třídy,“ krčil smutně rameny Rýpal. Broďané totiž ještě do první sirény srovnali a ve třetí čtvrtině šli dokonce do vedení 4:3 a 5:4.Jenže domácí ještě zvedli prapor, dvěma góly převážili misky vah na svou stranu a zdálo se, že zápas dovedou do vítězného konce. Ale 97 sekund před koncem rozehrál vynikající gólman Ondrejka rychlou akci, kterou zakončil vyrovnávacím gólem Šiller. „Hosté šli vzápětí do tří, takže nám svitla naděje na rozhodující úder. Jenže ji sfoukl sudí, který odpískal faul Sakrajdovi, který se protihráče ani nedotkl,“ posteskl si Rýpal. Jelikož pětiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo, přišly na řadu samostatné nájezdy. A v nich se radovali Broďané, když si vítěznou trefu připsal Václav Kartusek, který překonal jinak výborného brankáře Zdeňka Černockého. Branky: Pšurný 2, Sakrajda 2, Horák, Bičánek - Kubiš 2, Šiller 2, Haring, Kartusek.
UH. BROD: Ondrejka - Kubiš, Surý, Woska, Heča - Haring, Šiller - Kartusek, Kotačka - Krchňáček, Vintr.