Nájezdy rozhodl Kubiš, odvetu však režírovali Hradišťští, stačila jim třetina

Uherský Brod Sport 21 / 02 / 2010

Finále krajské ligy: Hradišťští soupeři uštědřili políčky v první části, poprvé se Broďané zbrchali, podruhé už ne

Finále krajské ligy je podle očekávání nesmírně dramatické. Po dvou bitvách na uherskobrodském ledě je stav série hrané na tři vítězné zápasy nerozhodný 1:1. A první duel dokonce přinesl rozuzlení až po trestných stříleních.
Uh. Brod - Uh. Hradiště 3:2 na tr. (0:2, 1:0, 1:0)
Dvojnásobný obhájce titulu šampiona z Uherského Hradiště měl parádní start. Už ve čtvrté minutě otevřeli účet zápasu, když využili přesilovou hru. Novák nabil na modré Staškovi, jehož projektil zaregistroval gólman Kůdela až v síti. Rychlý gól hosty nabil pozitivní energií, lehčeji bruslili, u každého puku byli o krok dříve a ve 13. minutě měli dvoubrankový náskok. Odražený puk sebral Novák a blafákem si vychutnal brodského strážce svatyně. Broďané se už ze studené sprchy do první sirény nevzpamatovali.
Jenže do prostřední části vlétli jako pokropeni životu vodou a do sedla je ještě více posadila nedisciplinovanost soupeře, který si vykoledoval šest dvouminutových trestů, takže hrál více než polovinu třetiny v oslabení! Inkasoval však pouze jednou, když se ve 25. minutě trefil do černého Kojecký. Zbývající výhody jednoho muže na ledě však domácí nevyužili. Vyrovnání se však po zásluze dočkali. Jedenáct minut před druhou sirénou vyčaroval na ukazateli skóre dvě dvojky L. Obadal. S hrozbou prodloužení se nechtěli smířit Hradišťští, kteří si v čase 59:01 vzali oddechový čas a vymýšleli taktiku na běžící přesilovku, ale gólově už do základní hrací doby nezapršelo.
V pětiminutovém prodloužení se překvapivě hrálo nahoru dolů, ale brankáři na obou stranách se překonávali a zahřívali na neodvratně se blížící trestná střílení. A v nich se radovali Broďané, jejichž rozhodující trefa nese podpis Milana Kubiše. Ještě před ním se nemýlil Marek, zatímco hradišťský Novák jen orazítkoval tyč a Boháče vychytal Kůdela. A jelikož za  domácí vyhořel jen Gergela, Sladký už se ze středového kruhu rozjíždět nemusel...
Branky a asistence: 25. Kojecký (Hlatký), 49. L. Obadal (Marek) - 4. Stašek (Novák), 13. Novák. Stav série: 1:0
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Pochylý, Krystýnek, Sladký - Andrýsek, Novák, Kotačka - Schuster, Boháč, Vaněček - Červenka, Barák, Šupka - Karpíšek.
UH. BROD: Kůdela - Kojecký, Bahula, Hlatký, Krchňáček, Přikryl, Masař - Marek, Gergela, L. Obadal - Kubiš, Suhrada, Peterka - Šiller, Hasoň, P. Obadal - Pavlůsek.
Uh. Brod - Uh. Hradiště 2:5 (0:4, 1:0 1:1)
Andrýsek a spol. se z porážky otřepali a do sobotní odvety u Olšavy vlétli ještě impozantněji než ve středu. V první třetině soupeři nasázeli čtyři banány a prakticky rozhodli. V klíčových okamžicích je pak totiž podržel fantastický gólman Vlastimil Oharek.
Na opačné straně se v brance překvapivě objevil Ondrašík místo jedničky Kůdely a bylo to znát. Už v osmé minutě napřáhl při přesilovce od modré Pšeja a Ondrašíkovi puk prolétl mezi betony. Hosty gól vyloženě nakopl, byli rychlejší, důraznější a hlavně efektivnější. Druhý gól přišel z hole Nováka. Domácí pak zbytečně diskutovali s čárovými o možná sporných verdiktech, jeden z nich neustál ani kouč Zbyněk Kůdela a hodil po sudím láhev s pitím a poslal vlastní tým do dvojnásobného oslabení. A po ráně Krystýnka od modré se zrodil třetí gól. V 18. minutě pak zasadil tvrdé K.O. domácím Kotačka.
Ani za stavu 0:4 se však Broďané nevzdali, ve druhé části se postupně zvedli a měli navrch, ale jejich šance likvidoval jako na běžícím páse gólman Vlastimil Oharek, který hosty výrazně držel nad vodou. Jen jeho zásluhou šli Andrýsek a spol. do poslední dvacetiminutovky s tříbrankovým náskokem...
A už si jej pohlídali. Závěrečné dějství už totiž zahráli mistrně takticky, oprostili se od zbytečných faulů a hlavně dokázali včas udeřit. Když totiž v 51. minutě snížil Gergela, příliš radosti domácím nedopřáli. Za pouhopouhých 13 sekund je totiž vrátil do tříbrankového skluzu Karpíšek, který po Gajdošíkově vysunutí ujel po levém křídle a střelou pod víko nad Kůdelovu lapačku definitivně rozhodl. Branky a asistence: 24. Kubiš (P. Obadal), 51. Gergela (Marek) - 8. Pšeja (Vaněček), 13. Kotačka (Novák), 17. Krystýnek (Vaněček), 18. Kotačka (Andrýsek), 51. Karpíšek (Gajdošík). Stav série: 1:1
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Sladký - Andrýsek , Novák, Kotačka - Krystýnek, Pšeja - Schuster, Boháč, Vaněček - Fornůsek, Gajdošík - Karpíšek, Barák, Červenka - Šupka.
UH. BROD: Ondrašík (18. Kůdela) - Kojecký, Bahula, Hlatký, Krchňáček, Přikryl, Masař - Marek, Gergela, L. Obadal - Kubiš, Suhrada, Peterka - Šiller, Hasoň, P. Obadal - Pavlůsek.

autor: ceh, hol