Náladový kanonýr láme rekordy

Náladový kanonýr láme rekordy
Osvětimany Sport 30 / 07 / 2008

Osvětimanský Zdeněk Drobil už ve žlutozeleném dresu nastřílel osmdesát gólů!

Korunu pro krále kanonýrů I.B třídy získal osvětimanský fotbalista Zdeněk Drobil, který se pyšní devětadvaceti zářezy na střelecké pušce! Forvard s instinktem zabijáka má za sebou nejlepší sezonu v kariéře, v níž nastřílel i rekordní počet gólů a stanovil si i osobák v počtu branek na jeden zápas!
Do nedakonické sítě se trefil hned pětkrát a výrazně se tak podepsal pod vítězství 6:1. „Zápas mi prostě sedl, na co jsem sáhl, to skončilo gólem,“ říká skromně o nejúžasnějším střeleckém představení Drobil, který je mužem dvou tváří. Dokáže odehrát super zápas, kdy je k neudržení, ale občas si vybere i slabou chvilku. „Jsem trošku náladový. Když se mi nechce, je to těžké,“ sype si popel na hlavu dvaatřicetiletý borec. Když ale chytne „slinu“, obrana soupeře vyhlašuje stav nejvyšší pohotovosti. „Už lepší nebudu, starého psa prostě novým kouskům nenaučíš,“ usmívá se odchovanec Jiskry Staré Město.
Ve čtrnácti letech s fotbalem málem úplně skončil, kopačky zahodil do kouta a tři roky je neobul... Jenže fotbal jej znovu přitáhl, aby začínal úplně ode dna. V Osvětimanech hrál sezonu III. třídu, pak přešel do Vřesovic, hrajících okresní přebor, kde v kabině sedával vedle čtyřiačtyřicetiletého Františka Komňackého, pozdějšího veleúspěšného trenéra 1.FC Synot. Jeho další štací byl třetiligový Kyjov, kde sice většinou nastupoval za béčko, ale přesto šestkrát ochutnal atmosféru MSFL. A pak už nasledoval Břestek, Hradčovice a v roce 2003 se po dlouhých dvaceti letech vrátil do podhůří Chřibů. „Vždyť v Osvětimanech bydlím a pracuji. Lidi, kteří dělají fotbal, moc dobře znám. Nebylo lepší volby,“ zdůraznil Drobil. Za čtyři sezony ve žluto-zeleném dresu nastřílel už 80 gólů!
Jeho nejsilnější zbraní je střelba pravou nohou, avšak ani levou nemá jen na opírání. Je tradičním exekutorem trestných, ale i pokutových kopů. S penaltovým puntíkem se však letos skoro rozloučil. „Třebaže jsem deset jedenáctek proměnil, dvakrát jsem selhal. A hned dvakrát po sobě. Kdybych vyhořel i potřetí v Uh. Ostrohu, už bych se pozice penaltové jedničky asi vzdal,“ připomíná malou střeleckou krizi. Jestliže nohama válí, hlavou často gól do sítě netrkne. „Ve hře jsem ve vzduchu dobrý, ale s koncovkou jsem opravdu na štíru,“ nezapírá Drobil.
    Třebaže má bombarďák jeho kvalit podle expertů na vyšší soutěž, již nahoru nevzhlíží. „Už vzhledem k věku se nikam nehrnu, v Osvětimanech už zůstanu,“ má jasno. Když se však ohlíží zpátky, trošku jej zamrzí, že fotbalu před pár lety neobětoval více... „Někdy se nad tím pozastavím. Kdybych tenkrát v Kyjově skousl zuby, kdo ví. Ale to fakt už nemá cenu dnes řešit,“ nechce se pitvat v minulosti. Žije totiž přítomností, kterou jsou Osvětimany. „Když zopakujeme uplynulou sezonu a třeba se ještě o stupínek posuneme, můžeme slavit postup do I.A třídy. Máme skvělou partu, která táhne za jeden provaz. Záleží jen na nás. A je úplně jedno, jestli góly obstarám já, nebo někdo jiný,“ uzavírá Drobil.

OČIMA TRENÉRA
„Zdeněk je kvalitní útočník, který má na víc. Kdyby více zabral a ujasnil si, co chce dokázat, určitě kope za vyšší třídu. Vyniká rychlostí, je to brejkový hráč schopný zakončit oběma nohama. Také se nebojí vzít zodpovědnost na sebe a rozhodovat utkání, což je u útočníků dobré. Více by mohl chodit do hlavičkových soubojů, protože na to má parametry, ale jelikož si prošel problémy s krční páteří, raději se střetům vyhýbá. Každým rokem jej zná více protivníků a je čím dál těžší se prosadit, když si ho hlídají. On si však stále drží vysoký standard.“
Vlastimil Filásek, kouč Osvětiman

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace