Napodobili Ostrožany, výhru trefil Vaculín

Slovácko Sport 30 / 11 / 2018

Hokejisté Uherského Brodu jako jediní z trojlístku týmů Uherskohradišťska v krajské lize o víkendu vyhráli a pošesté za sebou už bodovali. Borci Uherského Hradiště i Uherského Ostrohu u soupeřů nepochodili.
Blansko - UH. BROD 2:4
Broďané v první třetině potvrdili, že jejich poslední výsledky nejsou náhodné, a do kabiny šli za těsného vedení 2:1. „Škoda, že jsme si nevypracovali větší náskok. Byli jsme totiž lepší, nebezpečnější, soupeř hrozil jen brejky,“ vracel se v čase Zbyněk Kůdela, trenér týmu od Olšavy. Jeho svěřenci totiž ve druhé části úplně odešli, vlastně čelili místy až drtivému tlaku Blanska, které vycítilo šanci na zvrat. Jenže zásadně proti byl gólman Dominik Chovanec, který doslova čaroval. „Jen jeho zásluhou jsme vedení udrželi, pochytal minimálně čtyři vyložené šance, když už snad viděli puk za jeho zády úplně všichni,“ smekl před strážcem svatyně Kůdela. Závěrečná třetina už zase nabídla vyrovnanější podívanou, kaňkou byla jen zbytečná vyloučení na obou stranách. Z přesilovky taky domácí v 53. minutě vyrovnali na 2:2. Finiš však patřil pětadvacetiletému útočníkovi Richardu Vaculínovi, který dvěma góly rozhodl o tříbodovém exportu na Slovácko. „Vítězství si cením o to víc, že v Blansku dokázal vyhrát zatím pouze lídr z Uherského Ostrohu. Lví podíl na něm má brankář Chovanec,“ zdůraznil kouč. Branky: Vaculín 2, Pavlůsek, Hlaváč. Třetiny 1:2, 0:0, 1:2.
UH. BROD: Chovanec - Mojžíš, Surý, Gureň, Vosátko, Kužílek, Heča - Hlaváč, Šiller, Vaněk - Vaculín, Klusák, Kotek - Pavlůsek, Bařinka, Dvořáček.
Boskovice - UH. HRADIŠTĚ 5:1
Třebaže výsledek vypadá hrůzostrašně, obraz hry na ledě nebyl tak jednoznačný. Jenže hosté dopláceli na žalostnou koncovku. Jen v první třetině jeli dva na jednoho, ale jen rozchytali gólmana Chvátala. A ve 13. minutě po chybě za brankou inkasovali. Vyrovnání měl na hokejce Pavlůsek, ale jen rozezvonil tyčku. Ve druhé třetině jel sám při vlastním oslabení na brankáře Nohál, ale v rozhodujícím okamžiku mu přeskočil puk hokejku… „Klukům chyběl klid v koncovce, což je naše stará bolest,“ posteskl si kouč Zdeněk Čech, který postrádal kvarteto Kotačka, Lišaník, Studený, Kojecký.
Boskovicím stačilo málo, ve 31. napřáhl od modré Krejčiřík a puk si našel cestu až za záda Oharka, který přes změť těl nic neviděl. Za čtyři minuty už to bylo 3:0, když hosté inkasovali při vlastní přesilovce. A jelikož byli s koncovkou na štíru i v poslední třetině, deset minut před koncem už prohrávali o pět branek. O čestný úspěch se postaral až po závaru před brankou Pavlůsek. Branka: 56. Pavlůsek. Třetiny 1:0, 2:0, 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (41. Kubík) - Lažek, Z. Fridrich - Červenka, Pavlůsek, Jurča - O. Klauda, Uhříček - Tomešek, Burša, Nohál - Hrabec, Hamrlík - Větříšek, Forman, Kršjak.
Velká Bíteš - UH. OSTROH 4:2

Ostrožané začali dobře, vytvářeli si šance, ale v koncovce se trápili. Domácí se prezentovali rychlým a důrazným hokejem, který na soupeře platil. Prvního gólu se diváci dočkali až ve 29. minutě, kdy domácí z nenápadné akce otevřeli skóre. Podobně padla i druhá branka o čtyři minuty později. Hosté do třetí třetiny přidali na obrátkách, ale v 52. minutě musel gólman Valúch čelit trestnému střílení, které domácí hráč využil beze zbytku. Nápor hostů i přes nepříznivý stav pokračoval, v 54. minutě Stránský snížil na 3:1, o dvě minuty později David Rauš na 3:2. V následné hře bez brankáře sahali hosté několikrát po vyrovnání, Mika dvakrát minul odkrytou bránu. Velká Bíteš pečetila výsledek na 4:2 čtyři sekundy před koncem do prázdné brány. „V utkání nám chyběli tři hráči z prvních dvou lajn, ale to neznamená, že bychom museli prohrát. Každopádně jsme s první polovinou soutěže spokojeni. Mladý tým má na kontě jen dvě prohry na ledě soupeře. Doma jsme stoprocentní,“ uvedl předseda klubu Lubomír Procházka. Kdyby Ostrožané vyhráli, jsou první. Porážka znamená, že jsou o skóre druzí za Velkým Meziříčím. Branky: Stránský, D. Rauš. Třetiny 0:0, 2:0, 2:2.
UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Andrýsek, D. Rauš, Nevídal, Stuchlík, Hendrych - Mika, V. Galuška, Machálek - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský - M. Rauš, J. Zalubil, Beneš - Petr Flora.

1. Vel. Meziříčí    11    0    0    2    88:32    33
2. Uh. Ostroh    11    0    0    2    56:35    33
3. Hodonín    8    1    0    4    77:58    26
4. Boskovice    8    1    0    4    69:53    26
5. Kroměříž    7    0    1    4    55:50    22
6. Uničov    6    1    1    4    57:43    21
7. Uh. Brod    6    1    1    5    50:54    21