Náskok neudrželi a končí, došly jim síly

Staré Město Sport 29 / 08 / 2021

Brány třetího kola neodemkli. Florbalisté FBC Slovácko prohospodařili proti FbC Aligators čtyřbrankový náskok a jejich pouť Pohárem Českého florbalu končí. Jen tak potvrdili, že se jim proti soupeři z Klobouků u Brna dlouhodobě nedaří…

„Už jsme s nimi dvakrát hráli a dvakrát prohráli. Tak snad bude platit do třetice všeho dobrého,“ přál si před úvodním buly Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště. A nechybělo mnoho, aby se rčení naplnilo.

I když byl soupeř, hrající Národní ligu, favoritem, domácí měli parádní start. Už po 19 sekundách otevřel skóre Jiří Chromek, na kterého navázal v polovině šesté minuty Blizňák. Opaření Aligátoři sice do konce třetiny snížili, ale obraz hry nezměnili. Slovácko bylo stále aktivnější i přesnější v koncovce a ve 27. minutě už vedlo 5:1! Hosté pak vystřídali gólmana, což je asi zachránilo. Náhradník totiž zamknul bránu na tři západy a jeho spoluhráči v poli trpělivě ukrajovali z manka gól za gólem. Domácím, kteří hráli na dvě pětky, navíc postupně docházely síly. „Chci poděkovat klukům, kteří přišli. Dvě třetiny jsme měli zápas ve své režii, ale v takovém počtu nemůžeme tempo vydržet šedesát minut,“ posteskl si Jiří Chromek, hrající kouč Slovácka.

Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - Aligators 5:6 (2:1, 3:3, 0:2), Blizňák 2, Chromek, Hromeček, J. Číž.

SLOVÁCKO: D. Číž - Števček, Chromek, Körber, J. Číž, Malíček, Daníček, Ides, Petřík, Bistrý, Bída, Blizňák, Hromeček.